Київ отримає від Кабміну 2,5 млрд грн на оплату заборгованості через різницю в тарифах

Київ в 2012 р., згідно з постановою Кабінету міністрів отримає з державного бюджету 2,5 млрд гривень на компенсацію різниці в тарифах перед "Київенерго", "Екостандарт" і "Київводоканалом". Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Руслан Крамаренко.

Київ в 2012 р., згідно з постановою Кабінету міністрів отримає з державного бюджету 2,5 млрд гривень на компенсацію різниці в тарифах перед "Київенерго", "Екостандарт" і "Київводоканалом". Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Руслан Крамаренко, повідомляє прес-служба КМДА.

За його словами, з цих коштів 2 232,8 млн грн будуть перераховані ВАТ "Київенерго", 63,5 млн грн - ЗАТ "Екостандарт" (Дарницька ТЕЦ), 39,6 млн грн іншим котельням міста, а 179,5 млн грн - ЗАТ " Київводоканал".

"На погашення заборгованості, яка виникає через різницю в тарифах з державного бюджету для всієї Україні виділено 4,5 мільярда гривень. Київ отримає більше половини цих коштів. Кабінет міністрів відреагував на наш запит і прийнято обгрунтування в необхідності виділення саме такої суми. І це для нас велика перемога, адже дозволить зберегти тарифи на існуючому рівні і залишити їх одними з найнижчих в Україні і забезпечити стабільну роботу з надання комунальних послуг споживачам", - заявив Крамаренко.

Відповідно до зазначеної постанови підприємства провели розрахунки між фактичними витратами та зазначеними тарифами і подали в Київську міську територіальну комісію з погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу. Комісія прийняла рішення про підтвердження витрат, що підлягають відшкодуванню.

Раніше генеральний директор "Київенерго" Олександр Фоменко повідомив, що борг Києва перед компанією станом на 1 квітня 2012 р. з компенсації різниці в тарифах на теплову енергію становить 2,8 млрд грн. "Сьогодні у компанії різниця за тарифами з теплової енергії становить 2,8 млрд грн, у тому числі з них за 2011 р. - 1,3 млрд грн... Сподіваюся, що з держбюджету в 2012 р. ця різниця буде погашена", - зазначив він.

Нещодавно Президент України Віктор Янукович підписав закон № 4961-VI, яким спрямовуються кошти від погашення субкредитів енергокомпаній на погашення різниці комунальних тарифів. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Законом на 1,5 млрд грн збільшується дохідна і видаткова частина держбюджету за рахунок повернення субкредитів, наданих енергогенеруючим компаніям на впровадження проектів розвитку ринку електроенергії та реабілітації і розширення теплопостачання.
Законом збільшено видатки за бюджетною програмою "субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості перед підприємствами водопостачання та водовідведення різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості тарифам, що затверджувалися або погоджувалися відповідними органами державної влади або органами місцевого самоврядування" на 2,4 млрд грн - до 7 млрд грн в 2012 г.

Джерелом додаткових витрат держбюджету визначені надходження до спеціального фонду Державного бюджету від: погашення заборгованості та зобов'язань енергогенеруючих компаній перед державним агентством резерву за отримане у 1997-2000 роках згідно з рішеннями Кабінету міністрів органічне паливо; плати енергогенеруючих компаній за надання державних гарантій та плати за користування субкредити, наданими енергогенеруючим компаніям на впровадження проекту розвитку ринку електроенергії та реабілітації і розширення централізованого теплопостачання м. Києва, в тому числі надходження результаті стягнення пені за невиконання умов надання кредитів.

Відповідний документ Верховна Рада України прийняла 8 червня ц.р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся