КМДА: У Києві будуть повернені в дію підвищені тарифи на тепло

Тарифи на тепло в Києві підвищувати не будуть, а лише повернуть в дію ті, які діяли до підписання тристороннього меморандуму, повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Тарифи на тепло в Києві підвищувати не будуть, а лише повернуть в дію ті, які діяли до підписання тристороннього меморандуму, повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації (КМДА).

"Ніякого підвищення тарифів на тепло не передбачається. По завершенню терміну дії меморандуму будуть автоматично повернені в дію ті тарифи, які були впроваджені в Києві з 1 червня 2009 р. і діяли до підписання тристоронньої угоди. Мова йде про тарифи на тепло для опалення та на гарячу воду в частині підігріву води", - повідомив перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.

Нагадаємо, що меморандум був підписаний восени 2009 р. між КМДА, НАК "Нафтогаз України" і "Київенерго" і передбачав стабільне постачання Києва газом протягом всього опалювального сезону.

Раніше А.Голубченко на селекторній нараді під керівництвом першого віце-прем'єра Андрія Клюєва заявив про поетапне підвищення в Києві тарифів на послуги ЖКГ. "Ми почнемо процедуру поступового підвищення тарифів на тепло відразу після закінчення опалювального сезону (15 квітня)", - заявив А.Голубченко. За його інформацією, діючий тариф покриває лише 51% від собівартості тепла.

Відзначимо, це не перша спроба КМДА підвищити тарифи на житлово-комунальні послуги в столиці. Так, у жовтні 2008 р. КМДА запропонувала підвищити вартість опалення та водопостачання, але 25 грудня 2008 р. Київрада ввела мораторій на підвищення тарифів для населення до закінчення опалювального сезону. Пізніше, 23 квітня 2009 р. мораторій був скасований Київрадою, а вже 29 квітня КМДА прийняла рішення про поетапне підвищення тарифів на послуги ЖКГ.

З 1 червня 2009 р. вартість послуг збільшилася в середньому на 50%. У свою чергу Кабмін, в липні 2009 р., призупинив дію квітневих розпоряджень і подав судовий позов до КМДА та Головного інформаційно-обчислювального центру. В результаті розгляду позову 12 серпня 2009 р. Окружний адмінсуд Києва призупинив рішення КМДА від 29 квітня 2009 р.

13 жовтня 2009 р., Кабмін погодився виділити міському бюджету дотацію на покриття різниці між чинними та економічно обгрунтованими тарифами, а НАК "Нафтогаз України" гарантувала безперебійні поставки газу. У результаті Київрада вирішила знизити тарифи на опалення та гаряче водопостачання для населення до рівня, що діяли до 1 червня 2009 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся