КМДА: У Києві в 2011 р. тарифи на холодну воду можуть зрости на 50%

Ціни на холодну воду в Києві можуть зрости вже з наступного року. Головне управління комунального господарства має намір підвищити тариф на 50%, повідомляє "5 канал".

Ціни на холодну воду в Києві можуть зрости вже з наступного року. Головне управління комунального господарства має намір підвищити тариф на 50%, повідомляє "5 канал".

За словами начальника управління Дмитра Новицького, нинішня вартість води - близько 5 грн за 1 куб. м - занадто низька.

З 1 липня в Києві підвищилися тарифи на гарячу воду та опалення, про що заявляв заступник голови КМДА Анатолій Голубченко. Як йшлося в розпорядженні КМДА, тариф на централізоване опалення для населення при наявності лічильників становить 184,41 грн за 1 Гкал (було - 130,6 грн), при їх відсутності - 2,26 грн за 1 кв. м опалювальної площі на місяць (було 1,6 грн). Тариф на гаряче водопостачання для населення при наявності лічильника становить 11,75 грн за 1 куб. м (було 8,8 грн); при його відсутності у квартирах з ванними, обладнаними душами, за одну людину на місяць - 41,14 грн (було 30,8 грн.)

У той же час 17 червня А.Голубченко заявив, що КМДА не підвищуватиме тарифи на ЖКП, якщо Кабмін дозволить КМДА випустити боргової вексель на різницю в тарифах.

Раніше, 4 червня ц.р., в Антимонопольному комітеті України (АМКУ) заявили, що підстав для підвищення комунальних тарифів у місті Києві немає, а у діючих тарифів немає належного економічного обгрунтування.

Відзначимо також, на початку вересня ц.р. директор міського комунального підприємства Львова Мирослав Заплатинський повідомив, що у Львові планують підвищити тариф на холодну воду на 44%, до 6 грн за куб. м. «Тариф має становити 6 грн, - сказав М. Заплатинський. -Зараз тариф становить 4,16 грн за куб. м». Підприємство подало свої розрахунки до Державної інспекції з контролю над цінами. За словами директора комунального підприємства, підставами для зростання тарифів є підвищення вартості енергоносіїв і зростання мінімальної зарплати.

У той же час Верховна Рада (ВР) України 6 жовтня ц.р. відхилила проект постанови "Про першочергові заходи щодо запобігання підвищенню цін і тарифів на житлово-комунальні послуги". Автором постанови є народний депутат від фракції КПУ Петро Симоненко.
Документом передбачалося заборонити підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію. Також передбачалося, що житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію населення повинно оплачувати за цінами і тарифами, встановленими на 1 серпня 2010 р.

Нагадаємо, 7 вересня ВР не підтримала проект закону "Про мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги".

Варто зазначити, що постановою НКРЕ від 13.07.2010 р. № 812 з 1 серпня 2010 р. в Україні була збільшена ціна на газ для потреб населення на 50%. Як йдеться у меморандумі між Кабміном і МВФ, роздрібні ціни на природний газ для населення і підприємств комунальної теплоенергетики підвищаться ще на 50% з 1 квітня 2011 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся