КМДА продовжила термін реконструкції Андріївського узвозу до жовтня (фото)
Київська міська державна адміністрація (КМДА) розпорядилася 14 червня ц.р. подовжити термін реконструкції Андріївського узвозу до 1 жовтня 2012 р.
Посилаючись на ст. 31 закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", КМДА внесла зміни до розпорядження № 1964 від 25 жовтня 2011 р., в якому кінцевим терміном виконання ремонтних робіт на Андріївському узвозі значилося 25 травня 2012 р.
Нагадаємо, Андріївський узвіз був урочисто відкритий в рамках святкування Дня Києва 3 червня ц.р. Голова КМДА Олександр Попов тоді заявив, що реставрація узвозу буде тривати, але ремонтуватися будуть окремі будинки, і це не завадить вільному пересуванню по вулиці. Повідомлялося також, що укладання бруківки завершена, але на узвіз не пускатимуть транспорт, а встановлять автоматичні шлагбауми для забезпечення пішохідного режиму. Відзначимо, бруківка, яка раніше лежала на Андріївському узвозі, зараз перебуває на складах "Київавтодору", і частина її буде задіяна на інших вулицях Києва.
Проте вже 7 червня інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) поширила повідомлення про те, що відмовляється вводити в експлуатацію Андріївський узвіз. Основні претензії інспекція мала до якості проведених робіт. В той самий день КМДА спростувала цю інформацію, а повідомлення ДАБК зникло зі сторінки відомства.
Нагадаємо, узвіз був закритий на реконструкцію у вересні минулого року. Проект передбачав ремонт аварійних будівель та інженерних мереж, оновлення фасадів будинків та легалізацію вуличної торгівлі. На вже виконані роботи на Андріївському узвозі київська влада витратила 45 млн грн. "За проектом, реконструкція повинна була тривати 13 місяців. У нас такого часу не було, тому роботи ми виконали швидше ... На вже виконані роботи витрачено 45 млн грн", - заявив Попов 31 травня ц.р. За словами чиновника, на Андріївському узвозі зміцнили фундаменти будинків, реконструювали бруківку, створили каналізацію стічних вод. Попов заявив, що останнім етапом реконструкції має стати відновлення будинків.
Нагадаємо, минулого року Кабінет міністрів виділив 33,5 млн грн на реставрацію і ремонт забудови, благоустрій території, реконструкцію інженерних мереж по Андріївському узвозу, а сам Попов раніше заявляв, що реконструкція в 2012 р. обійдеться в 50 млн грн.
Ремонт Андріївського узвозу, на час якого, прохід по вулиці був закритий, ознаменувався гучним скандалом. 10 квітня стала відомо, що група "ЕСТА Холдинг" (входить до бізнес-імперії Ріната Ахметова) знесла три будинки на території колишньої фабрики "Юність". Громадськість була обурена тим, що історичного вигляду вулиці завдали такої віроломної шкоди. Разом з тим, компанія-забудовник наполягала, що в процесі робіт на Андріївському узвозі не постраждав жоден пам'ятник архітектури. У компанії також повідомили, що будівлі, які були побудовані на Андріївському узвозі після 1978 р., хоч і стилізовані під історичні, такої цінності не мають, а демонтувати пам'ятники архітектури та історії не планувалося. Крім того, в компанії пообіцяли реконструювати знесені об'єкти на розі Андріївського узвозу і вулиці Фролівської і допомогти Києву в реконструкції Андріївського узвозу.
Прокуратура Києва почала перевіряти в квітні, на яких підставах були знесені три будівлі, але результати перевірки не озвучені досі. Урядова комісія з питань законності знесення будинків та проведення будівельних робіт на Андріївському узвозі дійшла висновку, що в діях забудовника не було порушень законодавства. Влада запевнила в кінці квітня, що замовник погодився з пропозицією переглянути архітектурні рішення проекту, а також за результатами доопрацювання і з урахуванням пропозицій громадськості Києва змінити цільове призначення майбутнього об'єкту (на місці знесених будівель планувалося побудувати бізнес-центр "Андріївський").
Обговорити новину можна на нашій сторінці у Facebook.