ua en ru

КМДА підписала меморандуми по інвестпроектах на 30 млрд грн (відео)

Автор: RBC.UA
Під час першого Київського інвестиційного форуму голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов підписав шість меморандумів про співпрацю та наміри реалізувати інвестиційні проекти в українській столиці на загальну суму понад 30 млрд грн. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Під час першого Київського інвестиційного форуму голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов підписав шість меморандумів про співпрацю та наміри реалізувати інвестиційні проекти в українській столиці на загальну суму понад 30 млрд грн. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Олександр Попов також заявив, що до кінця тижня Київ підпише інвестиційні угоди по реалізації проектів ще мінімум на 20 млрд грн - до 50 млрд грн. "Готуючись до форуму, ми вважали, що позитивним результатом може бути підписання відповідних угод по визначенню партнерів і реальних проектів на суму приблизно 20-25 млрд грн. На сьогоднішній момент я розумію, що це буде мінімум вдвічі більше, мінімум 50 млрд грн. Ми остаточно підведемо підсумки приблизно у понеділок, але попередньо я можу сказати, що мінімум на 50 млрд у нас буде реальних партнерів по реальним проектам, які ми в цьому році почнемо реалізовувати в Києві", - заначив він.

Так, під час форуму був підписаний меморандум з компанією Ukrainian Development Partners про намір створити в Києві інноваційний парк Bionic Hill. Проект передбачає створення парку інформаційних та інших високих технологій у галузі енергоефективності та енергозбереження, біотехнологій та фармацевтики. Інноваційний парк Bionic Hill планують збудувати у Святошинському районі на ділянці, площею близько 147 га. Орієнтовна вартість проекту створення парку складає 8 млрд грн.

Чотири меморандуми про співпрацю та наміри реалізації інвестиційних проектів було підписано між київською владою і Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України.

Зокрема, підписано меморандуми про співпрацю та наміри реалізувати складову національного проекту "Місто майбутнього" міжнародний діловий район "Київ-Сіті"; про співпрацю та наміри реалізувати національний проект "Повітряний експрес" та інші інфраструктурні проекти Київського регіону в частині будівництва міської кільцевої автомобільної дороги навколо міста Києва від Столичного шосе до автомобільної дороги М-03 "Київ - Харків - Довжанський" на ділянці "Київ - Бориспіль", а також про співпрацю та наміри реалізувати національний проект "Чисте місто" в місті Києві на загальну суму 21 млрд грн.

Також Олександр Попов підписав меморандум про співпрацю з компанією "БЕГ Інженері Україна", яким передбачено реалізувати проект будівництва центру оптової торгівлі у Деснянському районі міста Києва, на території якого розміститься овочесховище, торгівельні павільйони, виставкові салони, офісні та побутові приміщення. Очікувана сума інвестицій складає 1 млн 440 тис. грн. Проектом заплановано, що будівництво першої черги завершиться у 2015 р., а на території центру буде створено 600 робочих місць.

Київський інвестиційний форум, організований Київською міською державною адміністрацією, фондом "Ефективне управління" та світовим виданням Financial Times, відбувся 29 березня 2012 р. Метою проведення форуму визначено презентацію інвестиційного потенціалу Києва та конкретних проектів.

Відзначимо, Київ зайняв 108-е місце з 120 у щорічному світовому рейтингу конкурентоспроможності, представленому міжнародною дослідницькою компанією Economist Intelligence Unit (EIU) за ініціативою фінансової групи Citigroup в рамках проекту Hot Spots.

Нагадаємо, в листопаді 2011 р. повідомлялося, що, за версією EIU, Київ увійшов у рейтинг кращих міст в Європі для шопінг-туризму, зайнявши 27-е місце з 33-х міст.

Слід також додати, що в області конкурентоспроможності за підсумками 2011 р. Україна була поставлена Всесвітнім економічним форумом (ВЕФ) на 82 місце серед країн світу, повернувшись до показника 2009 року - це рівень Ботсвани та Намібії. Найбільшими проблемами в Україні, згідно з рейтингом, є корупція, податкове регулювання, доступ до фінансування, неефективне державне управління, податкові ставки й інфляція.

У рейтингу ВЕФ туристичної конкурентоспроможності країн Європи Україна зайняла 38-е місце з 42-х європейських країн.