Кемерон збирається залучити британську армію до боротьби з погромами
Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон не виключає можливості залучення військ до боротьби з заворушеннями в країні, повідомляє сайт британського прем'єра.
Девід Кемерон, виступаючи у четвер, 11 серпня, на надзвичайній сесії парламенту, присвяченій масових заворушень у Лондоні і ряді інших британських міст, заявив, що розглядає можливість введення військ в міста для підтримки сил поліції.
"Начальство поліції запевнило мене в тому, що вони самі вийдуть захищати вулиці, перш ніж звернутися до допомоги армії. Але моїм обов'язком є розглянути всі можливості в цій ситуації, і, ймовірно, ми залучимо армію, щоб звільнити сили поліції там, де це можливо", - зазначив прем'єр-міністр.
Також Кемерон заявив про те, що на відновлення територій та допомогу жертвам погромів буде виділено 10 млн фунтів. При цьому, за попередніми оцінками страховиків, збитки від масових заворушень можуть перевищити 150 млн фунтів.
На даний момент, за словами голови британського уряду, поліція заарештувала близько 1 тис. 200 осіб, причетних до погромів.
Кемерон також визнав, що в перші дні заворушень було задіяно занадто мало поліцейських і тактика, яку вони застосовували, не дала належного ефекту.
Нагадаємо, вчора в лондонському районі Тоттенхем, де в ніч на неділю спалахнули заворушення, що перекинулися згодом на інші райони британської столиці, на одному зі складів прогриміли чотири потужні вибухи.
Щоб не допустити повторення погромів в Лондоні, поліція вивела у вівторок на вулиці 16 тис. співробітників. Заворушення, тим часом, перекинулися на інші міста Великобританії - Бірмінгем, Ліверпуль і Манчестер.
Заворушення в Лондоні почалися після вбивства поліцейськими 29-річного Марка Дуггана з Тоттенхема. 29-річний безробітний Дугган був застрелений при спробі перевірки у нього документів. За словами правоохоронців, він відкрив вогонь першим, проте балістична експертиза спростовує їх слова.
Поліція виявилася не готова до таких масштабних виступів. 7 і 8 серпня хвилювання перекинулися на інші райони Лондона - Хекні, Льюісхем, Пекхем і Кройден, а також на другій за величиною місто Британії - Бірмінгем.
Вранці 9 серпня заворушення спалахнули і в інших британських містах: Ліверпулі, Манчестері і Брістолі. У кожному з міст число учасників мародерське і хуліганських акцій склало не менше 150 чоловік. Молоді люди перевертали і підпалювали автомобілі, а також грабували і трощили магазини.
За останніми даними, в ході придушення заворушень постраждали близько 40 правоохоронців.