Кемерон не бачить необхідності зміни договору про влаштування ЄС для виходу з кризи
Великобританія готова допомогти Євросоюзу вийти з кризи, проте, за словами прем'єр-міністра країни Девіда Кемерона, зміни договору про влаштування ЄС для цього необов'язкові, передає Associated Press. Цю точку зору Кемерон висловив після зустрічі з Президентом Франції Ніколя Саркозі.
На думку Кемерона, країнам Євросоюзу необхідно переконати ринок в тому, що вони можуть самостійно вийти з кризи і прийняти необхідні зміни для підвищення конкурентоспроможності. "Для цього не потрібно радикальних змін в європейському законодавстві, але якщо вони будуть прийняті, я зроблю все необхідне, щоб захистити інтереси Великобританії", - заявив він.
Позиція Кемерона не збігається з позиціями Саркозі і канцлера Німеччини Ангели Меркель - лідерами двох найбільших європейських економік. Очікується, що Франція і Німеччина будуть просувати вимоги внести обмеження на перевитрату урядами коштів у європейське законодавство.
Саркозі не прокоментував свою зустріч з Кемероном. Проте раніше він заявляв, що Франція і Німеччина пропонують знайти способи "переглянути" європейське законодавство і організацію Євросоюзу на наступному європейському саміті.
Раніше вчора у Парижі Саркозі і Кемерон обговорили план з порятунку єврозони, розроблений владою Франції і Німеччини.
Хоча Британія і не входить в єврозону, проте влада країни хоче бути впевненою, що заходи, які робляться Єврогрупою для порятунку економіки, не відіб'ються негативним чином на економіці Сполученого Королівства.
Зазначимо, в понеділок відбудеться зустріч Саркозі і канцлера Німеччини Ангели Меркель, за підсумками якого вони представлять спільні пропозиції з реформуванню Євросоюзу.
Раніше Кемерон заявив, що не дозволить втягнути Британію в нескінченні спроби витягти країни єврозони з боргової кризи. Виступаючи на щорічній конференції Консервативної партії, Кемерон сказав, що загроза світовій економіці залишається такою ж серйозною, якою була в найважчі часи банківської кризи 2008 р.
До цього Кемерон говорив, що криза в єврозоні становить загрозу не тільки для Британії, яка зберігає власну валюту, а й для всієї світової економіки.
Нагадаємо, в жовтні ц.р. ряд британських парламентаріїв виступили з ініціативною проведення до травня 2013 р. національного референдуму з наступними варіантами: покинути ЄС; залишитися, змінивши умови участі, або залишитися при збереженні чинних умов. Однак палата громад парламенту Великобританії відхилила цю ініціативу. За підсумками голосування 483 члени парламенту висловилися "проти", 111 осіб підтримали дану ідею. При цьому в числі тих, хто голосував за проведення референдуму були 80 консерваторів, які не погодилися з рішенням свого лідера Кемерона висловитися "проти".