ua en ru

Кемерон не виключає можливості виходу Великобританії зі складу ЄС

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон не виключає можливості виходу Об'єднаного королівства зі складу Європейського союзу. Як пише Wall Street Journal, політик визнав, що вихід можливий, хоча він проти такого розвитку ситуації.

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон не виключає можливості виходу Об'єднаного королівства зі складу Європейського союзу. Як пише Wall Street Journal, політик визнав, що вихід можливий, хоча він проти такого розвитку ситуації.

Прем'єр-міністр прокоментував результати саміту ЄС, який відбувся минулого тижня, і відзначив, що ніякого результату досягти не вдалося. Саміт був направлений на стабілізацію єврозони, передає телеканал "Росія 24".

Коли його запитали, чи очікує він вихід британців з європейського блоку, Кемерон відповів: "Будь-яке майбутнє Британії можна собі уявити". Але потім він підтвердив свою думку про те, що вихід країни з ЄС не є кращим для нього.

Кемерон, як очікується, незабаром викладе свою позицію щодо відносин Великобританії з Європою і відповість на головне питання: яку роль для Великобританії він бачить за межами Європейського союзу, оскільки країна тісно пов'язана з блоком як торговими, так і політичними відносинами. Виступ відкладався кілька разів, а в понеділок прем'єр-міністр підтвердив, що виступ не відбудеться до середини січня.

Кемерон не раз критично висловлювався про політику ЄС і кроків щодо продовження інтеграції, а також про більш жорстке регулювання національних економік, але в самій Великобританії його звинувачують в сум'ятті "і затримці" і закликають більш ясно позначити свою позицію відносно Європейського союзу і майбутнього Великобританії.

Читайте також: Прем'єр-міністр Великобританії піддав критиці органи управління ЄС

Приміром, наприкінці листопада Кемерон розкритикував роботу органів управління Європейського союзу. Він також оцінив запропонований варіант довгострокового бюджету союзу на 2014-2020 рр. як "неприйнятний", погрожуючи блокувати його.

"Брюссель (місце розміщення штаб-квартири Євросоюзу) продовжує існувати немов у паралельному світі. Більше 200 людей з штату комісій отримують оклади, які перевершують мій власний. До немаленьких зарплат співробітників, які прибувають до Бельгії з інших країн ЄС, додатково нараховують 16% нібито для підтримки на новому місці і продовжують виплачувати ці гроші навіть якщо вони прожили в Брюсселі більше трьох років", - заявив Кемерон.

Читайте також: Девід Кемерон загрожує ветувати бюджет ЄС

Він продовжив критику на адресу організації роботи органів ЄС, заявивши, що в першу чергу необхідно скоротити неприпустимі витрати.

Також Великобританія готова блокувати ідею створення банківського союзу в Європі. Така радикальна позиція пов'язана з тим, що банківський союз передбачає створення єдиного наглядового органу, який отримає можливість контролювати і впливати на всі банки Європи, у тому числі на деякі за межами валютного блоку. Оскільки Великобританія відмовляється брати участь у банківському союзі, уряд країни наполягає на створенні системи захисту банків, що не входять в валютний союз.

Читайте також: Великобританія заявила про готовність блокувати ідею створення банківського союзу