Кемерон їде в Берлін переконувати Меркель у необхідності реформування ЄС

П'ятниця 12 квітня 2013 15:09
Автор: RBC.UA
Британський прем'єр Девід Кемерон відправляється в Берлін на переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. У порядку денному - питання про радикальну реформу Європейського Союзу, повідомляє BBC.

Британський прем'єр Девід Кемерон відправляється в Берлін на переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. У порядку денному - питання про радикальну реформу Європейського Союзу, повідомляє BBC.

Британський лідер вважає, що Євросоюзу слід змінити інституційну структуру таким чином, щоб дозволити Великобританії і будь-якому іншому члену ЄС не слідувати в обов'язковому порядку за всіми рішеннями, що приймаються в Брюсселі.

Девід Кемерон отримав запрошення особисто від канцлера Меркель і приїде в Берлін з дружиною Самантою і трьома дітьми. Під час переговорів лідери двох країн також обговорять майбутній саміт "Великої вісімки" в Північній Ірландії і ситуацію в Сирії. У канцелярії британського прем'єра повідомили, що намагаються домовитися про нову зустріч з Президентом Франції Олландом після того, як попередню довелося відмінити у зв'язку зі смертю Маргарет Тетчер.

Читайте також: Кемерон не виключає можливості виходу Великобританії зі складу ЄС

У своїй промові про майбутнє Великобританії в Європі на початку цього року Кемерон пообіцяв провести референдум про членство Британії в ЄС до кінця 2017 р. - у разі перемоги консерваторів на наступних парламентських виборах.

За його словами, ЄС необхідна нова угода до того, як британські виборці повинні будуть відповісти на питання про майбутні відносини їх країни з Брюсселем. Виступаючи перед журналістами на початку цього тижня, прем'єр-міністр заявив, що кращим варіантом для Британії стало б "членство в реформованому Європейському Союзі". Проте Німеччина і Франція виступають проти планів Британії реформувати Європейський Союз.

Експерти вважають, що ця зустріч демонструє хороші відносини між лідерами двох країн і прагнення канцлера Німеччини утримати Британії в ЄС. Зустріч проходитиме в неформальній обстановці, але Кемерон має намір викласти свої аргументи щодо реформи ЄС. На думку британського прем'єра, необхідно змінити існуюче законодавство ЄС для того, щоб вирішувати проблеми Єврозони і дати можливість Британії переглянути свої відносини з Європою.

Читайте також: Вихід Великобританії з ЄС стане катастрофою, міністр фінансів ФРН

В інтерв'ю журналістам п'яти європейських газет Девід Кемерон заявив, що ЄС "деколи перевищував свої повноваження надмірними директивами, інтервенціями і втручанням". "Мені здається, у нас може бути гнучка Європа, у якій всім нам не треба буде одночасно однаково робити одні і ті ж речі", - пояснив він.

Багато депутатів-консерваторів чиниться політичний тиск на Кемерона, щоб він дав тверде зобов'язання щодо голосування по майбутніх взаєминах Британії та ЄС. Однак деякі видні консерватори, у тому числі лорд Хезелтайн, попереджають, що розмова про референдум, який має проводитися за результатами переговорів з невизначеним результатом, загрожує "непотрібним ризиком".

У ліберал-демократичній партії, що входить у правлячу коаліцію, також говорять, що перегляд членства Великобританії в ЄС призведе до невизначеності і стримає потік іноземних інвестицій.

Читайте також: Прем'єр-міністр Великобританії піддав критиці органи управління ЄС

Кемерон вже не раз критично висловлювався про політику ЄС і кроки щодо продовження інтеграції, а також про більш жорстке регулювання національних економік, але в самій Великобританії його звинувачують у "розгубленості і затримці" і закликають зрозуміліше позначити свою позицію відносно Європейського союзу і майбутнього Великобританії.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся