ua en ru

Кожна третя жінка у світі стикається з фізичним або сексуальним насильством, - ВООЗ

Автор: RBC.UA
Більше ніж одна з трьох жінок у світі стикається з фізичним або сексуальним насильство, йдеться у доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я та інших організацій.

Більше ніж одна з трьох жінок у світі стикається з фізичним або сексуальним насильство, йдеться у доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я та інших організацій, повідомляє ВВС-Україна.

Згідно з даними доповіді 38% з усіх вбитих жінок загинули від рук своїх партнерів. Крім того, насильство є однією з основних причин депресії та інших проблем зі здоров'ям жінок.

За словами глави ВООЗ Маргарет Чен, насильство над жінками є "глобальною проблемою для здоров'я, яка досягла масштабів епідемії".

Автори доповіді пропонують ухвалити нові настанови в галузі охорони здоров'я в усьому світі, які б допомогли запобігати насильству та забезпечували кращий захист для жертв.

Згідно з доповіддю, найпоширенішим насильство над жінками є у Південно-Східній Азії (Бангладеш, Східний Тимор, Індія, Бірма, Шрі-Ланка, Таїланд), де 37,7% жінок стикаються з насильством, та в країнах Східного Середземномор'я (Єгипет, Іран, Ірак, Йорданія, Палестина), де цей показник становить 37%.

У країнах Європи, таких, як Албанія, Азербайджан, Грузія, Литва, Молдова, Румунія, Росія, Сербія, Туреччина та Україна, насильства зазнають 25,4% жінок.

Спільну доповідь про насильство щодо жінок розробили ВООЗ, Лондонська школа гігієни і тропічної медицини і Південно-Африканська рада медичних досліджень.

Автори доповіді кажуть, що вона стала першим систематичним дослідженням даних з усього світу, у якому описано вплив насильства як на фізичний, так і на психічний стан жінок і дівчат.

В основних висновках доповіді говориться, що насильство з боку інтимного партнера є найбільш поширеним видом дій, з якими стикаються 30% жінок у всьому світі. Також говориться, що 38% усіх вбитих жінок, загинули від рук своїх партнерів, а жертви насильства, скоріше за все, мають проблеми з алкоголем, робили аборти й хворіють на венеричні захворювання чи ВІЛ.
"Ці нові дані показують, що насильство над жінками є надзвичайно поширеним явищем", - сказала співавтор доповіді професор Шарлотт Уоттс з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини.

"Нам терміново необхідно вкладати кошти в профілактику, аби боротися з причинами цієї глобальної проблеми для здоров'я жінок", - додає вона.

Документ також наголошує, що багатьом жінкам "страх ганьби" заважає повідомляти про сексуальне насильство. ВООЗ повідомила, що наприкінці червня разом з іншими організаціями почне впроваджувати нові рекомендації.

Зазначимо, що у Верховній Раді України зареєстрований урядовий проект закону, яким пропонується замінити покарання у вигляді виправних робіт за вчинення домашнього насильства на громадські роботи.

Законопроектом пропонується замінити в чинному законодавстві визначення "насильство в сім'ї" на "домашнє насильство", включивши в коло осіб, на яких поширюється дія закону, колишні подружжя, які проживають разом.

Крім того, пропонується включити в коло суб'єктів, на які покладається здійснення заходів з попередження та протидії домашньому насильству органи місцевого самоврядування, центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, установи та заклади системи освіти, охорони здоров'я, а також установи та заклади, діяльність яких, згідно статутних документів, спрямована на запобігання та протидію домашньому насильству.