Християни західного обряду відзначають Різдво Христове (фото, відео)

У ніч з 24 на 25 грудня католики відзначають Різдво Христове. Разом із католиками Різдво святкують прихожани лютеранської, англіканської церков та частина протестантських конфесій.

У ніч з 24 на 25 грудня католики відзначають Різдво Христове. Разом із католиками Різдво святкують прихожани лютеранської, англіканської церков та частина протестантських конфесій.

Минулої ночі по всьому світу відбулися пройшли служби і святкові піснеспіви. На вулиці вийшли із запаленими свічками в руках сотні тисяч віруючих. Рекорд встановили у Берліні - там зібрався хор із 23 тис. осіб.

У Ватикані з різдвяними вітаннями виступив папа римський Бенедикт XVI. За традицією, він звернувся до католиків на різних мовах.
Різдво католики святкують вісім днів, з 25 грудня по 1 січня, коли з особливою урочистістю відзначається День Пресвятої Богородиці.

Історично достовірна дата народження Христа наразі невідома. Святе Письмо не вказує ні дня, ні року, коли, саме народився Христос. Розрахунки, покладені в основу нашої ери, були зроблені в 525 році римським монахом, папським архіваріусом Діонісієм Малим, який спирався на дані Хронографічного збірника 354 року. В цих збірках народження Ісуса віднесено до року консульства Гая Цезаря і Емілія Павла, тобто на 1 рік н. е. Запис у Хронографі 354 р. має наступний вигляд: "При цих консулах Господь Ісус Христос народився у 8-й день до січневих календ у п'ятницю 15-й місяця".

Пізніші дослідники знайшли, що та дата помилкова - Христос народився на 5 чи 6 років раніше, між 748 і 749 роком римського літочислення, як на те вказує рік смерті Ірода І Великого та астрономічні підрахунки, які врахували також згадку про затьмарення місяця, про яку говорять тодішні історики. На час народження Ісуса Христа за життя Ірода І Великого вказує нам і першоджерело - Євангелії від Матвія.

Також у Євангелія від Луки про цей час написано, що тоді відбувся перший перепис у Юдеї, а владу мав над нею намісник римського імператора Октавіана Августа - Квіріній. Про другий перепис що відбуся між 6-8 роками також згадує Йосип Флавій у Єврейській давнині.

Слід звернути увагу, що православна церква традиційно звертає увагу, на умовність дати Різдва, але разом з тим її важливість у розробці плану богослужінь протягом року і розрахунку пасхалії. Також слід звернути увагу, що юліанський календар був розроблений ще до народження Ісуса в 46 р. до Р.Х. імператором Юлієм Цезарем за участю олександрійського астронома Созігена.

У передріздвяний день, 24 грудня віруючі дотримуються особливо суворого посту. Піст завершується з появою на небі першої зорі, після чого у всіх католицьких і протестантських храмах по всьому світу відбуваються урочисті різдвяні богослужіння.

Тисячі прочан забралися у Віфлеємі біля храму Різдва Христового. Опівночі урочисту месу там відслужить Патріарх Єрусалима латинського обряду римо-католицької церкви. Зазначимо, що цьогоріч храм Рідзва Христового було внесено до переліку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top