Катеринчук: Партії ЄПУ і "Громадянська позиція" готові до об'єднання в одну структуру

Європейська партія України (ЄПУ) та партія "Громадянська позиція" об'єднаються в одну структуру. Про це в ефірі радіо "Свобода" в субботу, 27 серпня, заявив лідер ЄПУ, народний депутат від НУ-НС Микола Катеринчук.

Європейська партія України (ЄПУ) та партія "Громадянська позиція" об'єднаються в одну структуру. Про це в ефірі радіо "Свобода" в субботу, 27 серпня, заявив лідер ЄПУ, народний депутат від НУ-НС Микола Катеринчук.

"З "Громадянською позицією" Гриценка фактично ми (Європейська партія України) готові до об'єднання в одну структуру. Якщо це буде прикладом для інших партій, ми будемо це тільки вітати. Ми домовилися з Гриценком. На рівні обласних керівників, керівництва виконкомів ми вже домовилися. Але хочемо, щоб це було ширше об'єднання, щоб це було не тільки дві політичних партії чи лідери, а це мало якусь потужну перспективу", - зазначив він.

Катеринчук також додав, що після того, як 24 серпня всі, хто не є партнерами Партії регіонів об'єдналися, було б логічно "все ж таки створити один потужний виборчий проект, для того щоб отримати якомога більше голосів в парламенті. Можливо, більшість".

Політик зазначив, що не вважає законопроект "Про вибори народних депутатів України" таким, що відповідає "ані Конституції, ані нормам демократії, ані прозорим, чистим виборам".

"Перш за все це питання підрахунку голосів, тобто фактично йдеться про виключення опозиції на етапі підрахунку голосів, неможливість оскарження рішення ТВК або ДВК, незрозуміла позиція зі списком виборців, тобто можна буде голосувати скільки завгодно на дільниці будь-якій людині. Тому що скарги на зміни в списку виборців будуть розглядатися тільки за годину до закінчення дня голосування", - сказав Катеринчук.

На його думку, у виборчому законодавстві слід би було повернутися до законопроекту Юрія Ключковського.

"Там зібрані всі кращі і апробовані практично виборчі процедури. Вони є абсолютно прозорими. За своєю моделлю це вибори за відкритими списками. Там є декілька новел відносно проведення агітаційної кампанії, є декілька новел, які обмежують використання грошей на виборах, це є вимога Венеціанської комісії, до речі, щоб кандидати були в рівних умовах. Він достатньо непоганий, але ж ви розумієте, що ідеальних законопроектів не існує. Ми домовились, от зараз, що 62 партії, які підписали це звернення до міжнародних структур (до Венеціанської комісії, ПАРЕ, ОБСЄ, ЄС), які опікуються чесними і демократичними виборами, що ми будемо наполягати на все ж таки оцінці Венеціанської комісії того, що розробили у Лавриновича. Тому що цей законопроект Ключковського отримав позитивний висновок Венеціанської комісії", - зазначив політик.

На думку Катеринчука, проти Юлії Тимошенко буде ухвалено обвинувальний вирок. "Тимошенко вже посадили. Вона вже не вийде звідти. І буде обвинувальний вирок. Це моя точка зору. Хоча з юридичної точки зору там нема складу злочину зовсім. Одна тільки теза: слова директива в українському законодавстві нема зовсім. Тут нема чого порушувати. Але там говориться, що вона перевищила повноваження при підписанні директив. Але це похідне. Я думаю, що буде ще декілька звинувачень проти неї висунуті", - додав нардеп.

Крім того, він вважає, що процесом над Тимошенко політичні справи проти опозиції не закінчаться. "Я думаю, що сезон посадок не закінчиться тільки на Тимошенко. Я думаю, що підуть по цих 12 людях, які 24 числа очолили акцію на День Незалежності, 12 політичних партій. Я думаю, там підуть по цьому списку", - сказав Катеринчук.

Нагадаємо в травні ц.р. народні депутати Микола Катеринчук, Володимир Ар'єв і Михайло Волинець взяли безпосередню участь у безстроковій акції протесту "День гніву", яка проходила під стінами Верховної Ради (ВР) України. Тоді протестувальники вимагали невідкладно призначити вибори Президента і Верховної Ради, відправити у відставку Кабінет міністрів у повному складі, невідкладно закріпити в законодавстві суверенне право народу на відкликання будь-якої посадової особи, починаючи від сільського голови і закінчуючи Президентом країни, а також скасувати всі закони, укази, розпорядження і постанови, які заважають або обмежують соціально-економічні та політичні права і свободи громадян України.

Відзначимо, що ще в січні 2011 р. лідери чотирьох опозиційних парламентських партій, що входять у фракцію "Наша України-Народна самооборона", - Микола Катеринчук (Європейська партія України), Анатолій Гриценко ("Громадянська позиція"), Арсеній Яценюк ("Фронт змін ") і Анатолій Матвієнко (УРП" Собор ") домовилися об'єднатися в одну політичну силу. Учасники переговорів не виключали тоді залучення до цього процесу інших партій, за винятком "Батьківщини".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top