ua en ru

Каськів: Іспанська Socoin виграла тендер на розробку ТЕО "LNG-терміналу"

Автор: RBC.UA
Тендер на розробку технічно-економічного обґрунтування (ТЕО) національного проекту "LNG-термінал" виграла іспанська компанія Socoin. Про це під час прес-конференції заявив голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів, передає кореспондент РБК-Україна.

Тендер на розробку технічно-економічного обґрунтування (ТЕО) національного проекту "LNG-термінал" виграла іспанська компанія Socoin. Про це під час прес-конференції заявив голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Переможцем тендера стала іспанська провідна компанія Socoin. При складанні формули було визначено 50% балів на користь того, хто запропонує найнижчу ціну, 30% - на терміни, 20% - на якість робіт. В результаті, компанія-переможець запропонувала найнижчу ціну за проведення робіт, яка склала 285 тис. євро та термін виконання - 112 днів", - заявив Каськів.

Також він зазначив, що весною буде оголошений конкурс для інвесторів, крім того, будуть проведені консультації провідними світовими енергетичними компаніями. З наступного тижня вже почнуться консультації щодо співпраці в даній сфері під час візиту Президента України Віктора Януковича до США, зазначив голова Держагентства.
Каськів додав, що "LNG-термінал" буде запущений протягом двох років.

Крім того, голова Держагентства зазначив, що Україна зараз веде переговори з Азербайджаном щодо поставок газу для "LNG-терміналу" та веде пошук партнера, якого сподівається знайти до кінця поточного року: "Чітке партнерство і співпраця з Міністерством енергетики України та з міністром Юрієм Бойко дозволяє нам гарантувати замовлення з боку України на контрактне постачання газу на внутрішні ринки України на період 10-15 років".

Відзначимо, раніше озвучувалася інформація про те, що уряд планував завершити першу чергу будівництва і пропустити перші кубометри газу через термінал до кінця 2013 року. Орієнтовна вартість будівництва LNG-терміналу з інфраструктурою становить близько 1,5 млрд дол. Середній термін окупності таких проектів становить від 7 до 15 років. На даний момент розглядаються три можливі майданчики для розміщення терміналу: в Одеській області, в Очакові і в Феодосії.

Нагадаємо, що будівництво LNG-терміналу належить до пріоритетних національних проектів. На початку поточного року уряд прийняв рішення про передачу прав на реалізацію робіт зі спорудження морського терміналу з прийому скрапленого природного газу LNG-терміналу від Міністерства енергетики та вугільної промисловості України в Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами (Держінвестицій).

На першому етапі передбачалося провести конкурс на розробку ТЕО по будівництву LNG-терміналу. Він повинен був відбутися 19 січня, але був перенесений.

Будівництво LNG-терміналу розглядається Кабінетом міністрів як один із заходів щодо скорочення споживання російського газу. Втім, експерти поки вважають проект ефективність LNG-терміналу слабо прогнозованою. За словами експерта Інституту енергетичних досліджень Юрія Корольчука, використання скрапленого газу (LNG), видобуток газу-метану вугільних пластів і видобуток сланцевого газу дає економію в 15 млрд куб. м. газу. Однак, на його думку, "проекти видобутку сланцевого газу і терміналу LNG є більш фантастичними, ніж реалістичними".

Спочатку термінал розрахований на прийом азербайджанського газу. Нагадаємо, що нещодавно було підписано меморандум між Кабінетом міністрів України і урядом Азербайджану про співробітництво в організації поставок скрампленого природного газу на територію України.

Крім того, за словами голови Держінвестицій Владислава Каськіва, скраплений газ на український LNG-термінал може поставлятися з Туреччини. "На український термінал скрапленого газу газ може поставлятися або з Каспійського регіону, або з будь-якої точки світу, але через Босфорську протоку... Є ще один екзотичний варіант, на даний момент він нами серйозно вивчається, це можливість поставок газу з турецького узбережжя, де можливо також буде побудований термінал скрапленого газу. Це все варіанти. Тому інтриги особливої немає. Але ми не замикаємося на якомусь з цих рішень... А звичайна і логічна це першочергове орієнтація на Каспійський регіон", - сказав Каськів.