Картина Миколи Реріха поставила рекорд на торгах Bonhams (фото)

Середа 05 червня 2013 22:01
Автор: RBC.UA
Картину "Мадонна Лаборіс" ("Праця Богоматері", 1931 р.) Миколи Реріха продано в Лондоні на торгах Bonhams за 7,88 млн фунтів стерлінгів, повідомляє аукціонний дім.

Картину "Мадонна Лаборіс" ("Праця Богоматері", 1931 р.) Миколи Реріха продано в Лондоні на торгах Bonhams за 7,88 млн фунтів стерлінгів, повідомляє аукціонний дім.

Читайте також: Картина Ворхола "Чотири Мерилін" продана на аукціоні за 34 млн дол. (фото)

Таким чином, це полотно встановило світовий рекорд серед картин російського художника, проданих з молотка. Ім'я покупця не називається.

Тривалий час точне місцезнаходження цієї роботи Реріха було невідомо, картина знаходилась у приватній колекції. Експерти оцінювали "Мадонну Лаборіс" у 800 тис. - 1,2 млн фунтів стерлінгів.

Аукціонний дім Bonhams прийняв естафету від Christie's і Sotheby's, що відкрили в понеділок, 3 червня, тиждень російських торгів.

Картина Миколи Реріха поставила рекорд на торгах Bonhams (фото)

У перший же день полотно "Натюрморт із фруктами" пензля російського художника Іллі Машкова було продано на торгах Christie's за 7,253 млн дол. Ще один натюрморт Машкова, "Квіти", раніше був проданий на аукціоні Sotheby's за 3,5 млн дол.

Читайте також: Виручка Christie's за підсумками 2-тижневої серії торгів склала майже 829 млн дол

На торгах також представлені роботи Івана Айвазовського, Костянтина Коровіна, Віктора Васнецова, Святослава Реріха та інших відомих майстрів.

Микола Реріх - російський художник, сценограф, філософ-містик, прозаїк і поет, мандрівник, археолог, громадський діяч і педагог. Народився 27 вересня (9 жовтня) 1874 р. у Санкт-Петербурзі. Протягом життя створив близько 7 тис. картин, багато з яких знаходяться у відомих галереях світу, і близько 30 літературних праць. Автор ідеї та ініціатор Пакту Реріха, засновник міжнародних культурних рухів "Мир через культуру" і "Стяг Миру".

У російський період життя і творчості працював директором школи Імператорського товариства заохочення мистецтв, очолював мистецьке об'єднання "Світ мистецтва", успішно працював як сценограф.

Читайте також: Перстень Наполеона продали на аукціоні за 730 тис. євро (фото)

З 1917 р. жив за кордоном. Організував і брав участь у Центрально-Азіатській і Маньчжурській експедиціях. Вів активну громадську діяльність, був зав'язаний у політичні та економічні проекти, мав зв'язки з більшовиками і масонством.

Микола Реріх помер 13 грудня 1947 р. в Індії.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся