ru ua

Карпачова: Факт насильства над Тимошенко встановлений

Автор: RBC.UA
Омбудсмен Ніна Карпачова вимагає порушити кримінальну справу за фактом насильства над екс-прем'єром Юлією Тимошенко. Про це Карпачова заявила на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

Омбудсмен Ніна Карпачова вимагає порушити кримінальну справу за фактом насильства над екс-прем'єром Юлією Тимошенко. Про це Карпачова заявила на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

Карпачова вимагає від генпрокурора відсторонити від виконання обов'язків осіб, причетних до насильства над Тимошенко. Також Карпачова повідомила, що отримала копію заяви Тимошенко про нанесення побоїв.

Вчора у Тимошенко побував представник омбудсмена Сергій Кудрук.

За словами Ніни Карпачової, в присутності начальника Качанівської колонії Тимошенко дала згоду представнику омбудсмена України оглянути ушкодження, які є у неї на тілі, і "під час зовнішнього огляду представником омбудсмена України було встановлено наявність синців на передпліччя, на ліктьовому суглобі правої руки, а також значного розміру синяк в правому паховій ділянці живота ", - сказала Карпачова. Кудрук, в свою чергу, зазначив, що після зустрічі він попрямував до прокурора Харківської області, який прийняв рішення сьогодні вранці направити до Тимошенко експерта, щоб засвідчити побої.

Незважаючи на те, що Верховна Рада вчора, 24 квітня обрала на посаду уповноваженого з прав людини Валерію Лутковську, Ніна Карпачова виконуватиме обов'язки обмудсмена до вступу на посаду новообраного уповноваженого.

Тим часом, глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що фракція готова заслухати генерального прокурора Віктора Пшонку у Верховній Раді України за фактом побиття Юлії Тимошенко в Качанівській колонії. "Ми погодилися заслухати генерального прокурора. Опозиція зібрала 150 підписів. Ми запропонували винести це питання на голосування в залі. Але наші колеги з опозиції не хочуть виносити його на розгляд у зал, у нас підозра, що там немає 150 підписів", - заявив він .

Трибуна ВР досі заблокована після того, як вчора стало відомо про побиття Тимошенко конвоїрами Качанівської колонії. Депутати від опозиції вимагають звіту то Генпрокуратури та пенітенціарної служби, а також допуску депутатів до Тимошенко для медогляду. На погоджувальній раді у ВР депутати так і не домовилися про відновлення роботи парламенту.

Тим часом, віце-спікер Верховної Ради України (ВР), нардеп від БЮТБ Микола Томенко заявив, що до Тимошенко депутатів допустили. "Ми почули, що глава профільного комітету Тетяна Бахтєєва і екс-міністр охорони здоров'я не вважають за необхідне втручатися в справу Тимошенко. У нас враження, що у Президента дали команду не виконувати медичний обов'язок і не оглядати Тимошенко. Тому до неї були направлені тільки депутати від БЮТБ і НУ-НС з медичною освітою", - заявив Томенко.

Нагадаємо, 20 квітня після того, як піддалася насильству з боку конвоїрів колонії, Юлія Тимошенко оголосила голодування. Вчора про побиття Тимошенко в колонії з трибуни ВР заявив депутат Пашинський, а пізніше з'явився лист самої Тимошенко, де вона детально описує те, що трапилося.

Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. З переводом до колонії здоров'я Тимошенко значно погіршилося. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму більше 1,5 млрд грн.

Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц. р. було передано в суд і зараз там розглядається.