"Кишенькову армію" Коломойського годує бізнес "новоросса"-втікача Царева
Утримання тисяч озброєних бійців добровольчих батальйонів, що діють під керівництвом голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського, частково фінансується за рахунок бізнесу екс-нардепа-втікача, "глави парламенту" т. зв. Новоросії Олега Царьова.
Новий виток протистояння між Президентом Петром Порошенком та головою Дніпропетровської облдержадміністрації Ігорем Коломойським розпочався 23 березня, коли голова СБУ Валентин Наливайченко озвучив низку звинувачень на адресу керівництва області.
Після цього про вихід з фракції "Блоку Петра Порошенко" заявили чотири депутати. А заступник голови ДніпрОГА Геннадій Корбан звинуватив Наливайченка у брехні.
Сам Порошенко в цей же день зробив цілком прозору заяву, що не допустить існування в жодного губернатора "кишенькових збройних сил".
У Дніпропетровську розцінили цю заяву глави держави як бажання змістити Коломойського з поста губернатора і задушити добровольчий рух в Україні у вигляді добровольчих батальйонів. Тут очевидно, що існування добровольчих батальйонів на поточному етапі неможливе без приватних фінансових вливань.
Поширена думка про те, що фінансування "кишенькових" батальйонів Коломойського (у різний час до них зараховували "Айдар", "Азов", "Шахтарськ", "Донбас", "Дніпро-1", "Кривбас") відбувається тільки за рахунок грошей голови ДніпрОГА і представників групи "Приват", частково відповідає дійсності. Так, додатково забезпечення відбувається через:
1. "Фонд оборони країни".
2. Структуру Штабу національної захисту Дніпропетровської області, яку очолює нардеп і комбат "Дніпро-1" Юрій Береза.
3. Шляхом пожертвувань бізнесменів - добровільних і не дуже.
Примітно, що де-факто один з цих бізнесменів - дніпропетровський екс-нардеп-втікач, "глава парламенту" так званої Новоросії Олег Царьов.
Позиції Царьова у Дніпропетровській області почали розхитувати ще в 2010 році його ж соратники по Партії регіонів на чолі з Олександром Вілкулом. Зі сфери впливу Царьова були викреслені місцеві комунальні ЗМІ - обласний телеканал та тиражне видання "Зоря".
Потім Царьова відсунули з насидженого місця одного з головних по "розпилу" бюджетних потоків Дніпропетровської міськради. Також у керівництво обласної організації ПР переманили піарника Олега Царьова - Віктора Сергєєва.
Через ці недружні дії з боку однопартійців, Царьову на парламентських виборах-2012 довелося завойовувати найважчий округ №40. Це призвело до значно вищит витрат на вибори, ніж у попередні рази.
Але по-справжньому важкі часи для Царьова настали з приходом на посаду губернатора Ігоря Коломойського. Коломойський в буквальному сенсі слова оголосив полювання на Царьова і призначив винагороду за його упіймання в розмірі 500 тис. дол. Але й цим справа не обмежилася.
Телефонна розмова між Коломойським і Царьовим
В будинок Царьова в Дніпропетровську поселили два десятки переселенців з Донбасу. Спроба Царьова відсудити свій багатомільйонний маєток увінчалася фіаско - суддя закрив справу у зв'язку з виявленням підроблених документів, наданих позивачем.
Після чого більшість підприємств Царьова (паперова фабрика, хлібокомбінати, автозаправки і агропідприємства) перестали приносити дохід своєму власнику. Але не тому, що зупинили роботу. Просто партнери по активам зрозуміли, що їх компаньйону шлях в Дніпропетровську область замовлений - і почали при можливості переоформляти бізнес на себе.
Ще одним гучним фактом "розкуркулення" Царьова стала передача 200 га землі у Дніпропетровському районі, які протягом багатьох років шляхом самозахоплення використовувалися "структурами, близькими до Царьова". Цю структуру позначили як агрофірму "Дзержинець". За позовом прокуратури 200 га були повернуті через суд в держвласність за сприяння ДніпрОГА і управління Держземагентства. Зараз ці землі планують віддати в паї воїнам 93 бригади, які хочуть створити на них "еко-колгосп" з вирощування сільгосппродукції.
Управління іншими підприємствами Царьова взяли на себе "деякі патріоти", які направляють прибутки, в тому числі, на утримання добровольчих формувань. Компетентні джерела стверджують, що серед цих патріотів присутні заступник губернатора Геннадій Корбан, а також нардепи Андрій Денисенко та Юрій Береза.
Втім, в команді Коломойського не приховують, що часто, діючи "не зовсім у відповідності з буквою закону", слідують власній моделі "соціальної справедливості". Дана модель - майже по Робін Гуду - передбачає перерозподіл благ на користь добровольчих батальйонів і за рахунок причетних до роздування конфлікту на Донбасі і анексії Криму.
Цікаво, що ця модель знаходить підтримку у багатьох жителів Дніпропетровська. Тут вважають, що для збереження миру в регіоні та в країні всі засоби хороші. Мало кого турбує, що така гра без правил загрожує поганими наслідками для всіх.