ua en ru

Канада ввела санкції відносно керівництва Сирії

Автор: RBC.UA
Уряд Канади наклав санкції на вищих керівників Сирії. Як заявив сьогодні канадський міністр закордонних справ Джон Беірд, "репресії щодо сирійського народу обурливі і викликають надзвичайний занепокоєння". Він додав, що "огидні репресивні заходи проти учасників акцій протесту мають бути припинені".

Уряд Канади наклав санкції на вищих керівників Сирії. Як заявив сьогодні канадський міністр закордонних справ Джон Беірд, "репресії щодо сирійського народу обурливі і викликають надзвичайний занепокоєння". Він додав, що "огидні репресивні заходи проти учасників акцій протесту мають бути припинені", повідомляє РБК з посиланням на Associated Press.

Санкції означають заборону для вищих сирійських керівників відвідувати цю північноамериканську країну і повне припинення торговельних відносин між Дамаском і Оттавою. Ці заходи носять здебільшого символічний характер. Обсяг річного експорту Канади до Сирії становить приблизно 60 млн долл. Імпортує Оттава з цієї країни менше десятої частини від цієї цифри.

Крім того, уряд Швейцарії розширив список сирійських високопосадовців, щодо яких Берн вводить санкції. У нього потрапив і Президент Сирії Башар Асад. Тепер швейцарські банки повинні надати уряду цієї країни всю інформацію про рахунки Б.Асада.

Кабінет міністрів держави також заборонив сирійському Президентові в'їжджати на швейцарську територію або ж слідувати транзитом через Швейцарію в яку-небудь іншу країну.

Всього швейцарська влада ввела санкції відносно 23 вищих керівників Сирії.

Раніше стосовно сирійського керівництва ввели санкції Євросоюз і США.

Так, 23 травня Міністри закордонних справ країн ЄС на зустрічі в Брюсселі ухвалили рішення заморозити рахунки Президента Сирії Б.Асада та ще кількох чиновників, а також ввести обмеження для їх пересування.

19 травня США прийняли аналогічні заходи щодо сирійського керівництва. На таку міру влада США пішла у зв'язку з численними порушеннями прав людини в Сирії. Санкції вперше були спрямовані безпосередньо на сирійського лідера.

У заяві, яку розповсюдив Держдепартамент США з цього приводу, йдеться про те, що дані санкції вводяться як тиск на владу Сирії з тим, щоб вони припинили насильство в країні.

Крім Президента Б.Асада санкції поширюються ще на шістьох високопоставлених керівників держави - віце-президента Сирії Фарук аль-Шараа, прем'єр-міністра Аделя Сафара, міністра внутрішніх справ Мохаммада Ібрагіма аль-Шаарі, міністра оборони Алі Хабіба, керівника військової розвідки Абдула Фатах Кудсійя, а також директора управління політичної безпеки Мохаммеда Діб Зайтуна.

Санкції передбачають заморожування активів Б.Асада та його підлеглих в американських банках. Також усім американським громадянам та компаніям тепер забороняється здійснювати операції з перерахованими вище особами.

Раніше країни Заходу неодноразово закликали владу Сирії припинити репресії проти учасників масових антиурядових акцій.

Нагадаємо, на початку травня США і ЄС вже ввели санкції відносно вищого керівництва країни, які, тим не менш, не торкнулися чинного Президента республіки Б.Асада. Заходи впливу включали в себе заморожування активів сирійського керівництва і заборона на в'їзд до країн ЄС 13 членам уряду республіки. Також Рада Європейського союзу ввела ембарго на постачання в Сирію зброї.

Тим часом демонстрації в країні не вщухають. Акції проходять незважаючи на введені владою суворі заходи безпеки.

З березня 2011 р. у Сирії проходять масштабні акції протесту із закликами до повалення режиму Президента країни Б.Асада та його партії "Баас". Хвилювання були викликані аналогічними антиурядовими виступами в сусідніх арабських державах, зокрема в Єгипті та Тунісі, де результатом стало повалення діючих режимів. Сирійська влада звинувачує терористичні угруповання в спробах дестабілізації обстановки в країні.