ua en ru

Калетник: Держмитслужба за 8 місяців перерахувала до бюджету майже 70 млрд грн

Автор: RBC.UA
Державна митна служба за 8 місяців цього року перерахувала до бюджету майже 70 млрд грн. Понад бюджетного плану в казну за січень-серпень спрямовано понад 2 млрд грн. Надходження митних платежів за серпень станом на 25 серпня 2011 р. складає 10 млрд грн, що на 55% або на 3,5 млрд грн більше, ніж за відповідний період серпня 2010 р. Про це голова Держмитслужби Ігор Калетник розповів у своєму інтерв'ю, повідомляє прес-служба Держмитслужби.

Державна митна служба за 8 місяців цього року перерахувала до бюджету майже 70 млрд грн. Понад бюджетного плану в казну за січень-серпень спрямовано понад 2 млрд грн. Надходження митних платежів за серпень станом на 25 серпня 2011 р. складає 10 млрд грн, що на 55% або на 3,5 млрд грн більше, ніж за відповідний період серпня 2010 р. Про це голова Держмитслужби Ігор Калетник розповів у своєму інтерв'ю, повідомляє прес-служба Держмитслужби.

"Митна служба щомісячно перевиконує план надходжень. Щодня митниця збагачує скарбницю держави майже на півмільярда гривень. За 8 місяців цього року до бюджету перераховано майже 70 млрд грн. За серпень надходження складуть більше 10 млрд грн. Понад бюджетне завдання в казну направлено майже 2 млрд грн. Існують усі передумови для того, щоб до кінця 2011 р. ми перерахували до державного бюджету понад 110 млрд грн", - сказав він.

Позитивні економічні показники діяльності митниці забезпечені завдяки заходам, спрямованим на спрощення умов зовнішньої торгівлі та митного оформлення.

"Керівництвом країни проводиться надзвичайно велика робота по залученню в нашу країну інвестицій. Тому ще одне завдання митниці - приєднатися до процесу залучення інвесторів, які створять робочі місця і налагодять виробництво всередині країни", - зазначив голова Держмитслужби.

Тривалість митного оформлення в режимі імпорту зменшився в 5 разів (з понад 10 до 2 годин), в режимі експорту в 2 рази (до 50 хвилин).

Питома вага товарів, що імпортуються за контрактами з виробниками збільшився майже на 55%. При цьому обсяг операцій з офшорними посередниками постійно скорочується.

Найбільше зростання обсягів імпорту відбулося за рахунок товарів засобів виробництва, які використовуються в подальшому як для виготовлення товарів народного споживання, як для внутрішнього ринку, так і розвитку експортного потенціалу країни.

На 35% збільшився експорт машин, устаткування і транспорту. Майже на 36% - продовольчих товарів та продукції сільського господарства. Крім того, збільшився товарообіг майже на 50% - до 100 млрд дол.

Введена процедура електронного декларування. "Сподіваюся, що найближчим часом ми перейдемо до повноцінного електронного декларування. На жаль, ще не всі документи можуть подаватися в електронному вигляді. І це значно ускладнює впровадження комплексної програми "Електронна митниця".

Але ми пропонуємо внести в новий митний кодекс норму, яка передбачатиме можливість для митного брокера подавати в електронному вигляді тільки декларацію. У той же час, на брокера покладається вся повнота відповідальності за наявність і достовірність усіх дозвільних документів. У разі, якщо митне оформлення здійснено за відсутності таких документів, відповідальність буде нести саме митний брокер. До того ж, митний брокер повинен бути платоспроможним, щоб мати можливість покрити всі можливі ризики", - сказав голова Держмитслужби Ігор Калетник.

У 2010 році митниця перерахувала до бюджету 86 млрд грн (у 2009 р. - 63 млрд грн). При цьому із загального обсягу всіх стягнутих в 2009 році податків і митних зборів 22% становили платежі від імпорту природного газу, а в 2010 році - лише 2,5% (оскільки в квітні уряд скасував стягнення ПДВ при розмитненні газу). Додаткові 21 млрд грн до бюджету надійшли від закриття контрабандних схем та декларування реальної вартості товарів,

Згідно опитування Європейської бізнес-асоціації (ЄБА), ситуація з корупцією в митних органах у першому півріччі 2011 р. не покращилася в порівнянні з другим півріччям 2010 р. Так, 62% учасників опитування говорять про те, що ситуація на початку року залишилась без змін по відношенню до кінця минулого року. І ще 24% говорять про те, що ситуація погіршилася. Тільки 15% компаній в першій половині 2011 р. помітили поліпшення ситуації в цій сфері.

Корупція призводить до підвищеної уваги до митниці з стоорни правоохоронних органів. Нагадаємо, на початку червня СБУ почала оперативно-розшукові заходи щодо більшості керівників Київської регіональної митниці - однієї з найбільших митниць країни, діяльність якої знаходиться під особистим контролем голови Державної митної служби. Крім того, на початку серпня співробітники СБУ затримали кілька десятків митників на митному терміналі Південної митниці в Одеському морському торговому порту. Втім, за підсумками затриманий лише один співробітник Південної митниці.

Нагадаємо, що у травні прем'єр-міністр України Микола Азаров закликав підприємців допомогти уряду в боротьбі з корупцією в податкових і митних органах.Звертаючись до голови Державної митної служби Ігоря Калетника, прем'єр-міністр сказав, що у разі виникнення питань до конкретного керівника в митниці, уряд гарантує, що той "негайно буде звільнений, і, якщо є підстави для кримінального переслідування, їм будуть займатися ті, хто за службовим обов'язком за це відповідає ".