ua en ru

Як гукнеш, так і відгукнеться: Українські партії визначилися з датами передвиборних з'їздів

Автор: RBC.UA
А можна ще й так: Що посієш, те й пожнеш. Передвиборний час у політиці схожий на сільськогосподарський сезон - погано підготувався навесні, мало отримаєш восени. До українських реалій це твердження у цьому році як ніколи доречне. Курчат політики будуть рахувати по осені, а поки що треба посіяти відповідне зерно. Хтось вже почав його сіяти, поспішивши ще до початку виборчої кампанії завішати країну рекламою, але це як говориться "поспішиш - ... " і далі згідно народної мудрості. А поки ж політичним партіям слід провести партз'їзди, визначити завдання на виборчий сезон, затвердити списки, представити мажоритарників. Прямо цілий робочий план на наступні три місяці.

А можна ще й так: Що посієш, те й пожнеш. Передвиборний час у політиці схожий на сільськогосподарський сезон - погано підготувався навесні, мало отримаєш восени. До українських реалій це твердження у цьому році як ніколи доречне. Курчат політики будуть рахувати по осені, а поки що треба посіяти відповідне зерно. Хтось вже почав його сіяти, поспішивши ще до початку виборчої кампанії завішати країну рекламою, але це як говориться "поспішиш - ... " і далі згідно народної мудрості. А поки ж політичним партіям слід провести партз'їзди, визначити завдання на виборчий сезон, затвердити списки, представити мажоритарників. Прямо цілий робочий план на наступні три місяці.

Виборча кампанія в Україні стартує 30 липня. Партії зможуть висувати кандидатів за партійними списками і в одномандатних округах до 9 серпня. Згідно з партійними статутами, стверджувати кандидатури мажоритарників, а також партсписки повинен партійний з'їзд. Виходячи з цього, всі основні політичні сили запланували свої з'їзди на 30 липня - 1 серпня.

На 30 липня свої зібрання запланували гіганти - Об'єднана опозиція "Батьківщина", Партія регіонів і Компартія.

Опозиція спочатку планувала зібратися 31 липня, проте рішення суду про перенесення розгляду справи Тимошенко на цю дату змусило штаб "Батьківщини" змістити подію в часі. З'їзд пройде в Міжнародному виставковому центрі, що на Броварському проспекті в Києві. Планується, що на з'їзді буде оголошена перша п'ятірка кандидатів за партійним списком, а до вечора оголосять імена та округи мажоритарників. Перед цим відбудеться з'їзд Народного Руху України, який потім на з'їзді "Батьківщини" запропонує свої кандидатури по одномандатних округах. Сьогодні на прес-конференції лідерів Об'єднаної опозиції було сказано, що партії, які до неї входять, вже погодили квоту за мажоритаркою. Зокрема, "Свобода" отримає 35 округів з 190, в яких опозиція буде представлена. Партійний список "Батьківщина" і "Фронт змін" сформують без "Свободи", оскільки та вирішила йти по загальнодержавному округу своїм складом. Раніше стало відомо, що очолять партійний список Об'єднаної опозиції Юлія Тимошенко і Арсеній Яценюк, який після очікуваної заборони ЦВК реєструвати Тимошенко, займе місце №1.

Партія влади також вирішила проводити свій з'їзд 30 липня в столиці, і теж у Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті, однак в іншому павільйоні. На з'їзді будуть затверджені передвиборна програма, виборчий список кандидатів у народні депутати по багатомандатному виборчому округу і кандидатів у народні депутати по одномандатних виборчих округах. Програмою з'їзду передбачені виступи почесного лідера Партії регіонів, Президента України Віктора Януковича і голови партії, прем'єр-міністра України Миколи Азарова. В останні дні регіональні осередки ПР висувають кандидатів по мажоритарці, проте їх затвердження повинне відбутися на загальнопартійному з'їзді. Втім, чекати несподіванок на ньому не варто - навряд чи кандидатури, затверджені в регіонах, будуть відхилені. Інша справа - партійний список. Не секрет, що і в опозиції, і в партії влади, багато відомих політиків не бажають йти на округ, воліючи зайняти тепле місце в партійному списку. Тому цікаво буде подивитися на розподіл місць у цих "тихих гаванях" провідних політичних сил. Крім того, великий інтерес викликає і склад першої п'ятірки ПР, оскільки кандидатів на входження в неї досить багато.

На понеділок також запланувала свій позачергової 45 з'їзд і Компартія України. Захід відбудеться в офісному центрі на вулиці Ванди Василевської, 7, що в Києві. Учасники з'їзду мають намір обговорити завдання КПУ у виборчій кампанії 2012 р., передвиборну програму партії, а також висунення кандидатів в народні депутати України в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі та по одномандатних виборчих округах. Виходячи з того, що комуністи серйозно претендують пройти у Верховну Раду по багатомандатному виборчому округу, їх перша п'ятірка, яка регулярно від виборів до виборів змінюється, також вельми цікава. Підігріває тут інтерес і той факт, що багато видатних українських комуністів підуть по мажоритарці, а тому на перші місця в партсписку можуть потрапити несподівані особи.

Народна партія, "Єдиний центр" і "Наша Україна" проведуть свої з'їзди 31 липня, у вівторок.

Партія спікера Володимира Литвина проведе ХІІ з ' їзд в Українському домі. Тут цікаві тільки кандидатури мажоритарників, оскільки раніше Литвин заявив, що Народна партія піде на вибори тільки по одномандатних округах. Очевидно, що через низький рейтинг. Зокрема, сам спікер буде балотуватися у виборчому окрузі № 65 (Новоград-Волинський). Якщо врахувати кількість робочих поїздок Литвина в Житомирську область за останні півроку, у спікера великі шанси перемогти кандидата від опозиції Віталія Француза.

"Єдиний центр" Віктора Балоги також піде на вибори по мажоритарних округах. Причина та ж, що і в партії Литвина - рейтинг. А ось на Закарпатті та ще в кількох округах на Західній Україні кандидати від "Єдиного центру" серйозно претендують на кілька мандатів. З'їзд, на якому кандидати будуть представлені громадськості, відбудеться 31 липня в Києві, в конференц залі готелю "Русь".

На цю ж дату запланувала збори і новостворена політична сила під керівництвом екс-президента Віктора Ющенка "Наша Україна", в список якої увійдуть кандидатури з Української народної партії, Конгресу українських націоналістів і декількох десятків громадських організацій. Відразу ж після створення Об'єднання правих сил Ющенко оголосив, що партія піде на вибори і по мажоритарці, і за списком. Сам Ющенко буде очолювати список.

1 серпня проведуть з'їзди "УДАР" Віталія Кличка, партія Наталії Королевської "Україна - Вперед!" і ВО "Свобода".

Віталій Кличко вирішив вести свою силу на вибори самостійно, хоча його запрошувала в свої ряди Об'єднана опозиція. Згідно із соцопитуваннями, "УДАР" проходить у Верховну Раду з третім результатом. Сам Кличко вчора заявив, що розраховує на парламентську фракцію у складі 70 депутатів. На з'їзді, який відбудеться в Києві у виставковому центрі АККО Інтернешнл, Кличко представить партійний список. Кандидатури мажоритарників "УДАР" вже представив раніше, у тому числі і закріплені за ними округи.

ВО "Свобода", зважаючи на рішення йти на вибори своїм списком, на з'їзді 1 серпня планує затвердити передвиборну програму партії та кандидатів в депутати від партії в мажоритарних округах. Таких "свободівцям" дісталося 35. Також на зборах буде представлений партійний список.

А ось Наталії Королевської місця в столиці не знайшлося. Тому її політична сила відправиться на партз'їзд в село Буки, що в Сквирському районі Київської області. Увечері 1 серпня лідер партії представить політичну програму, передвиборний список, а також імена мажоритарників. Причину проведення з'їзду в селі Буки нам ще належить з'ясувати, а поки можемо тільки здогадуватися про таке рішення Королівської.

Отже, маємо 3 по 3 - три дні по три з'їзди. Всю симетричність могли порушити соціалісти, якщо б вирішили провести свій з'їзд в одні з цих днів. Однак СПУ вирішила зібратися 2 серпня. Деталі заходу поки невідомі.

Парламентські вибори в Україні призначені на 28 жовтня 2012 р. Вони пройдуть за змішаною системою - за партійними списками і в мажоритарних округах. Прохідний бар'єр становить 5%, у виборах за списками можуть брати участь тільки політичні партії. І хоча до виборів ще далеко, перші три дні наступного тижня будуть певною мірою визначальними для українських політичних сил. Адже як говориться в народній мудрості, "що посієш, те й пожнеш".