ua en ru

Кабмін врегулював порядок перерахунку плати за ненадані ЖКП

Автор: RBC.UA
Кабмін прийняв постанову про порядок перерахунку плати за ненадані житлово-комунальні послуги. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції міністр з питань ЖКГ України Олексій Кучеренко, передає кореспондент РБК-Україна.

Кабмін прийняв постанову про порядок перерахунку плати за ненадані житлово-комунальні послуги. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції міністр з питань ЖКГ України Олексій Кучеренко, передає кореспондент РБК-Україна.

За його словами, в документі прописаний алгоритм перерахунку плати за ненадані послуги. «Вихід цього порядку спонукає певною мірою населення і воно зрозуміє, що тільки об'єднавшись у юридичні форми - об'єднання співвласників багатоквартирних будинків можна відстоювати свої інтереси перед ЖЕК, перед «Водоканалом», перед тепломережами», - наголосив він.

За словами міністра, 89% населення вважають необґрунтовано завищеними тарифи на ЖКП, і лише 5,5% вважають такі тарифи справедливими.

Він також заявив, що Міністерство з питань житлово-комунального господарства України планує звернутись до прокуратури, якщо Київська міська державна адміністрація не перерахує тарифи на житлово-комунальні послуги, скасовані Кабміном влітку 2009 р. «Я намагаюсь востаннє переконати місцеву владу і ми проводили нараду з київськими ЖЕК, щоб вони добровільно перерахували за той період, коли не діяли тарифи. Якщо вони не перерахують добровільно, то ми просто передаємо справу у прокуратуру», - сказав міністр.

Також сьогодні Кабмін схвалив законопроект «Про антикризові заходи» у сфері житлово-комунального господарства. За словами О.Кучеренка, документ передбачає спеціальний режим використання податку на додану вартість підприємствами тепло- та водопостачання та житловими організаціями для модернізації цих підприємств. «Ми сьогодні вважаємо, що спеціальний режим оподаткування і можливість використання ПДВ для модернізації, по-перше, може бути чи не єдиним чи одним з небагатьох джерел модернізації підприємств, а по-друге, він дозволить мінімум цих 20% мати як резерв для недопущення необґрунтованого підвищення тарифу», - наголосив міністр. Документ передбачає відкриття підприємствами спецрахунку, затвердження програми модернізації та контроль з боку держави за тим, як витрачаються кошти, сплачені населенням та передбачені спеціальним режимом використання ПДФ.

О.Кучеренко також повідомив, що Кабмін ухвалив законопроект "Про Національну комісію регулювання на ринку комунальних послуг". "Це колегіальний орган центральної виконавчої влади, який створюється за процедурою, яка прописана там, але головне - він фактично робить прозорим, цивілізованим, об'єктивним процес ціноутворення, контролю і захисту прав споживачів у першу чергу за природними монополіями, такими як підприємства водо- і теплопостачання", - зазначив міністр. За його словами, головне завдання цієї комісії - не допустити необґрунтованого підвищення тарифів. О.Кучеренко наголосив, що ця комісія буде встановлювати тариф на виробництво і транспортування тепла. "Є ще третя складова тарифу - це безпосередньо продаж. Це ми залишаємо для місцевого самоврядування, воно може в певних межах, які ми обмежимо рівнем рентабельності для різних категорій - для населення, для бюджетних установ, для інших категорій - встановлювати і мати якийсь маневр", - зазначив О.Кучеренко. Також він додав, що тарифи за утримання будинків буде встановлювати місцева влада.

Нагадаємо, 10 грудня ц.р. міжвідомча робоча група з розроблення національної стратегії теплозабезпечення схвалила законопроект про Національну комісію з регулювання ринку комунальних послуг. Як відзначав О.Кучеренко, держава зобов'язана регулювати тарифи на ЖКП, оскільки вона дотує ціни на газ та електроенергію. Також міністр зазначав, що ціна на газ має стати економічною складовою. «Незалежно від політичного процесу Україна найближчим часом зобов'язана відповісти на питання, що далі буде у короткостроковій і середньостроковій перспективі з ціни на газ ... Ціна має стати економічною складовою. Як і за якою траєкторією - це в першу чергу відповідно до можливостей бюджету, відповідно до можливостей і платоспроможності населення», - підкреслював О.Кучеренко. Міністр також заявляв, що Світовий банк готовий збільшити обсяг кредитів на житлово-комунальне господарство України за умови створення національного регулятора ринку ЖКП. "Вони (СБ) готові в три рази збільшувати кредитний довгостроковий ресурс, це саме кредитування Світового банку, але їм потрібне одне - регулятор, який буде відповідати за тарифну політику, за сталість контролю і ліцензування", - наголошував він.