ua en ru

Кабмін прийняв ухвалу щодо визначення мінімальної зарплати в почасовому розмірі

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України прийняв ухвалу щодо визначення і застосування мінімальної заробітної плати в почасовому розмірі. Відповідна ухвала №330 від 5 травня 2010 р. "Про визначення і застосування мінімальної заробітної плати в почасовому розмірі" опублікована на урядовому сайті.

Кабінет міністрів України прийняв ухвалу щодо визначення і застосування мінімальної заробітної плати в почасовому розмірі. Відповідна ухвала №330 від 5 травня 2010 р. "Про визначення і застосування мінімальної заробітної плати в почасовому розмірі" опублікована на урядовому сайті.

Згідно з постановою:
1) мінімальна заробітна плата в погодинному розмірі встановлюється одночасно зі встановленням розміру мінімальної заробітної плати на місяць відповідно до умов та порядку, передбачених ст. 9 і ст. 10 закону України "Про оплату праці";

2) мінімальна заробітна плата в погодинному розмірі визначається виходячи з розміру мінімальної заробітної плати на місяць та середньомісячної норми тривалості робочого часу за рік при 40-годинному робочому тижні;

3) після завершення переговорів представників професійних спілок, власників або уповноважених ними органів, які об'єдналися для ведення колективних переговорів і укладення генеральної угоди щодо мінімальної заробітної плати в місячному розмірі, Міністерство праці та соціальної політики розраховує мінімальну заробітну плату в погодинному розмірі та подає щороку до 10 серпня Міністерству фінансів пропозиції для включення до проекту державного бюджету на наступний рік мінімальної заробітної плати в погодинному розмірі;

4) підвищення мінімальної заробітної плати в погодинному розмірі не є підставою для збільшення нормованих завдань, установлених на годину праці.
Також у постанові йдеться про те, що установлення погодинної оплати праці не є підставою для скорочення нормальної тривалості робочого часу.

Нагадаємо, 28 квітня ц.р. міністр праці і соціальної політики Василь Надрага заявив, що з 1 травня працівникам бюджетної сфери виплачуватимуться пенсії і зарплати відповідно до закону про підвищення соцстандартів. "У нас з вами ситуація, відповідно до якої мінімальна заробітна плата і мінімальна пенсія, відповідно до графіка, повністю відповідає тексту закону про підвищення соціальних стандартів", - підкреслив міністр.

Документ передбачає встановлення такого розміру мінімальної заробітної плати: з 1 листопада 2009 р. - 744 грн, з 1 січня 2010 р. - 869 грн, з 1 квітня - 884 грн, з 1 липня - 888 грн, з 1 жовтня - 907 грн, з 1 грудня - 922 грн. Законом пропонується також встановити прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць в розмірі з 1 листопада 2009 р. - 701 грн, з 1 січня 2010 р. - 825 грн, з 1 квітня - 839 грн, з 1 липня - 843 грн, з 1 жовтня - 861 грн, з 1 грудня - 875 грн.