ua en ru

Кабмін укладе нові договори у 2013 р. для подолання негативного сальдо зовнішньої торгівлі

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України має намір визначити перегляд і укладання нових міжнародних договорів у 2013 р. з метою зниження цін на газ одним із ключових заходів з подолання негативного сальдо зовнішньої торгівлі. Про це йдеться у плані заходів з подолання негативного сальдо у зовнішній торгівлі, який опубліковано на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Кабінет міністрів України має намір визначити перегляд і укладання нових міжнародних договорів у 2013 р. з метою зниження цін на газ одним із ключових заходів з подолання негативного сальдо зовнішньої торгівлі. Про це йдеться у плані заходів з подолання негативного сальдо у зовнішній торгівлі, який опубліковано на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Читайте також: Медведєв: Україні скоро доведеться платити юанями, якщо вона не хоче розраховуватися в рублях

Крім здійснення заходів з перегляду діючих і/або укладення нових міжнародних договорів по зниженню рівня цін на природний газ і нафту, а також скасування обмежень у торгівлі, план подолання негативного сальдо зовнішньої торгівлі передбачає збільшення в енергетичному балансі України частки енергоносіїв, які виробляються з відновлювальних джерел енергії, та альтернативних видів палива. Більш того, на підприємствах планується впровадження енергозберігаючих технологій та модернізація виробництва.

Згідно із зазначеним планом, збереження обсягів міжнародних резервів України на рівні, достатньому для забезпечення стабільності валютного курсу, планується досягти шляхом проведення Національним банком політики активних валютних інтервенцій.

Читайте також: Вступ України до ЗВТ з ЄС значно погіршить платіжний і торговельний баланси, - експерт

Також планується забезпечення реалізації положень договору про ЗВТ з СНД з метою розширення доступу продукції українського походження на ринки держав - членів СНД, а також укладання угод про вільну торгівлю з перспективними торговельними партнерами України і підписання угод з державами - кандидатами на вступ до СОТ.

У сфері машинобудування і транспорту Кабмін планує створення сучасних машин, механізмів та обладнання для потреб енергетичного, важкого, металургійного, транспортного та електротехнічного машинобудування з використанням сучасних технологій, а також розроблення комплексу заходів щодо забезпечення розвитку вітчизняного конкурентоспроможного легкового автомобілебудування. Розвиток інфраструктури планується шляхом оновлення рухомого складу, розширення і модернізації транспортної інфраструктури, підвищення ефективності логістичної системи.

Читайте також: Товарообіг між Україною і ЄС за 2012 р. перевищить 30 млрд дол

З метою держпідтримки товарного виробництва продукції тваринництва планується часткове відшкодування вартості будівництва тваринницьких ферм і комплексів.

Також Кабмін має намір відновити виробництво вітчизняних конкурентоспроможних видів сільськогосподарських машин і знарядь та розробити національні стандарти у сфері агропромислового комплексу та переробної промисловості.

Читайте також: Золотовалютні резерви НБУ становлять понад 29 млрд дол., - Литвицький

Плануються заходи щодо забезпечення нарощування вітчизняного виробництва фармацевтичної продукції, зокрема тих її видів, які є аналогами імпортованої.

У туристичній сфері, з метою сприяння зростанню обсягу експорту туристичних послуг, підвищення конкурентоспроможності національного туристичного продукту та його просування на міжнародному туристичному ринку, планується спрощення правил проведення розрахунків між українськими суб'єктами туристичної діяльності та замовниками туристичного продукту нерезидентами з використанням платіжних карток і електронних платіжних систем.

Читайте також: Зобов'язання України в іноземній валюті складають не більше 26 млрд дол

Запобігання витіснення з внутрішнього ринку товарів вітчизняного виробництва планується шляхом удосконалення порядку обміну інформацією щодо визначення та постійного оновлення цінових показників імпортованих товарів (вартість товару, страхування і перевезення в іноземних державах).

Як повідомлялося, дефіцит зовнішньої торгівлі товарами України за 8 міс. 2012 р. збільшився на 23,6% - до 10,1 млрд дол. За січень-серпень 2012 р. експорт товарів склав 45 млрд 267 млн ​​дол., імпорт - 55 млрд 367,2 млн дол. У порівнянні з відповідним періодом 2011 м., експорт збільшився на 3%, імпорт - на 6,3%. Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,82 (за січень-серпень 2011 р. - 0,84).

У серпні 2012 р. експорт товарів збільшився, в порівнянні з липнем 2012 р., на 1,4%, імпорт - на 1,1%, склавши відповідно 5 млрд 837,9 млн дол. і 7 млрд 277,7 млн дол. Негативне сальдо в серпні 2012 р. склало 1 млрд 436,5 млн дол. (в червні 2012 р. теж від'ємне - 1 млрд 439,8 млн дол.).

Читайте також: Зростання ВВП України у 2013 р. прогнозується на рівні 3-4%, - Азаров (відео)

Зовнішньоторговельні операції за 8 міс. 2012 р. проводилися з партнерами із 209 країн світу.

Обсяги експорту товарів до країн СНД становили 37,1% від загального обсягу експорту, Азії - 26,9%, Європи - 24,7%, в т.ч. у країни Європейського Союзу - 24,1%, Африки - 7,5%, Америки - 3,7%, Австралії і Океанії - 0,1%.

Серед найбільших країн-партнерів експорт товарів збільшився до Єгипту у 2,8 рази, Казахстан - на 52,2% і Індію - на 19,4%. Одночасно скоротився в Італію на 30,3%, Російську Федерацію - на 8,3%, Польщу - на 6,5% і Туреччину - на 4,2%.

Імпорт з країн СНД становив 41,5% від загального обсягу, Європи - 31,8%, в т.ч. з країн Європейського Союзу - 30,3%, Азії - 19,7%, Америки - 5,7%, Африки - 1%, Австралії і Океанії - 0,3%.

Читайте також: Схвалена програма сприяння зайнятості населення до 2017 р., - Тігіпко

Найбільш активно здійснювали експортно-імпортні операції підприємства м. Києва, Донецької, Дніпропетровської, Луганської, Київської та Запорізької областей.

Як повідомлялося раніше, дефіцит зовнішньоторговельного балансу України в I півріччі 2012 р. виріс у 2,1 рази і склав 3 млрд 855 млн дол.

На думку експертів, негативне сальдо торгового балансу до кінця 2012 р. може скласти близько 10-10,5 млрд дол. "Сальдо торговельного балансу негативне, і ситуація продовжує погіршуватися... Це суттєво б'є по економіці та інвестиційному клімату", - заявив у середині серпня директор науково-дослідного інституту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Ігор Манцуров.

Зазначимо, що Президент Віктор Янукович у квітні ц.р. заявив про те, що економіка України втрачає конкурентні переваги на традиційних експортних ринках.