ua en ru

Кабмін затвердив держпрограму підтримки АПК до 2015 р. сумою фінансування в 134,23 млрд грн

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України постановою від 31 жовтня 2011 року (№1140) продовжив на чотири роки (до 2015 р.) дію державної цільової програми реалізації технічної політики в агропромисловому комплексі країни, передбачивши на її фінансування на 2012-2015 рр. 134,23 млрд грн.

Кабінет міністрів України постановою від 31 жовтня 2011 року (№1140) продовжив на чотири роки (до 2015 р.) дію державної цільової програми реалізації технічної політики в агропромисловому комплексі країни, передбачивши на її фінансування на 2012-2015 рр. 134,23 млрд грн.

Зокрема, держпрограма в 2012-2015 рр. буде фінансуватися з держбюджету на 7,16 млрд грн і на 127,065 млрд грн - з інших джерел.

При цьому в 2012 р. передбачається виділення на реалізацію держпрограми 648,1 млн грн коштів з держбюджету і 15,9 млрд грн з інших джерел фінансування.

Дані кошти будуть направлені на технологічну модернізацію агропромислового виробництва із застосуванням механізму державної підтримки, формування і розвиток ринку матеріально-технічних та енергетичних ресурсів, розробку і впровадження ресурсозберігаючих технологій і технічних засобів для інноваційного розвитку агропромислового комплексу.

Нагадаємо, як повідомив у вересні п.р. перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв, ємність внутрішнього ринку сільгосптехніки України на сьогодні складає біля 10 млрд грн.

За його словами, в рамках державної програми розвитку внутрішнього виробництва Україна відновить власне виробництво сільськогосподарської продукції для повного задоволення потреб громадян і частково для експорту. Як зазначив Клюєв, Україна вже має всі ресурси для забезпечення швидкого розвитку аграрного сектору, вже створено понад 100 промислових зразків техніки та обладнання для АПК.

Як розповів віце-прем'єр-міністр, модернізація в технологічному секторі необхідна для відновлення українського села та галузі загалом. "Наші зусилля спрямовані на забезпечення продовольчої безпеки в Україні за рахунок розвитку власного багатогалузевого агропромислового комплексу і підвищення конкурентоспроможності вітчизняної сільськогосподарської продукції. Йдеться про збільшення експортного потенціалу галузі", - заявив Клюєв.

Крім того, влада планує підвищити якість продукції і її харчову цінність, заборонити використання хімічних добавок, а також створити мережі міжрегіональних сучасних лабораторій для підтвердження відповідності якості продовольчих товарів.

В той же час, як вважають експерти НАК "Украгролізинг", українські підприємства аграрного комплексу потерпають від браку сільськогосподарської техніки.

"Тільки потреби в зернозбиральній техніці оцінюються в 110-120 тис. комбайнів. На сьогодні комбайновий парк в Україні налічує всього 63 тис. машин. До того ж парк сільськогосподарської техніки зношений на 70-80%, а близько 30% одиниць - взагалі не підлягає ремонту. Від фізичного зносу комбайнів на полях щорічно залишається до 4 млн. тонн зерна. Подібна ситуація і з тракторами. Підраховано технологічна потреба в них - 650 тисяч штук. У господарствах є всього лише до 350 тисяч", - зазначили експерти.

За офіційними даними Академії аграрних наук і Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП), ємність українського ринку сільгосптехніки на сьогодні становить 1 млрд дол.

Потреба в коштах для повної модернізації сільгосптехніки в Україні становить близько 12 млрд дол.