ua en ru

Кабмін посилить політику імпортозаміщення

Автор: RBC.UA
Уряд посилить виконання програми імпортозаміщення. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання Кабінету міністрів України, передає кореспондент РБК-Україна.

Уряд посилить виконання програми імпортозаміщення. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання Кабінету міністрів України, передає кореспондент РБК-Україна.

"Дерегуляція зовсім неповна. І я особисто в кожній області прискіпливо дізнаюся, що робиться в цій галузі. Наша програма імпортозаміщення має спиратися на потужний потенціал вітчизняного виробництва, тому ресурси держави і банків ми надалі направимо саме сюди", - заявив Азаров.

При цьому він підкреслив, що "на зовнішніх ринках в Україні також є що запропонувати. Крім металу, зерна, і тому ми зорієнтуємо наші політичні і дипломатичні можливості для просування українських товарів на зовнішні ринки".

Про імпортозаміщення говориться давно. Реального ж втілення в держпрограмах і конкретних діях воно, як правило, не мало. При цьому держбюджет-2012 за словами прем'єра Миколи Азарова повинен базуватися на імпортозаміщенні.

Нагадаємо, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує вирішити проблему імпортозаміщення шляхом розвитку імпортозамінних виробництв з подальшою їх орієнтацією на експорт за умови повного забезпечення потреби внутрішнього ринку в цих товарах. Про це йдеться в проекті розпорядження Кабміну "Про схвалення Концепції Державної цільової економічної програми імпортозаміщення на період до 2015 року".

Зокрема, даним документом проблему імпортозаміщення передбачається вирішити шляхом:

- Розвитку імпортозамінних виробництв з подальшою їх орієнтацією на експорт за умови повного забезпечення потреби внутрішнього ринку в цих товарах;

- Поєднання прямого і непрямого імпортозаміщення, впровадження сучасних матеріало-і енергозберігаючих технологій, підвищення ефективності використання імпортованих ресурсів;

- Орієнтації на розширення використання місцевих ресурсів та інших конкурентних переваг Україні;

- Першочергової реалізації проектів, спрямованих на імпортозаміщення, в регіонах, що мають незадіяні виробничі потужності та відповідні трудові ресурси, що дозволить використовувати нинішню соціальну та виробничу інфраструктуру при одночасному вирішенні інших завдань соціально-економічної політики (насамперед, скорочення безробіття, створення нових робочих місць, збільшення доходів населення).

Показовим прикладом ефективності імпортозаміщення є фармацевтичний ринок. Криза підштовхнула українців купувати вітчизняні аналоги розрекламованих західних ліків, які в кінці 2008 - початку 2009 р. подорожчали через падіння курсу національної валюти. Лідером ринку вперше став вітчизняний виробник - компанія «Фармак». За даними дослідницької компанії Proxima Research, в 2010 р. частка національних виробників ліків зросла до 27%. При цьому незначно зменшилася частка продажів імпортних препаратів - з 73% до 71%. Як бачимо, незважаючи ні на що частка імпортних ліків все ще залишається переважаючою.