ua en ru

Кабмін затвердив порядок та умови надання держгарантій

Автор: RBC.UA
Уряд затвердив порядок та умови надання у 2011 р. державних гарантій для забезпечення виконання боргових зобов'язань за запозиченнями суб'єктів господарювання, залученими для реалізації інвестиційних, інноваційних, інфраструктурних та інших проектів розвитку, які мають стратегічне значення та реалізація яких сприятиме розвиткові національної економіки.

Уряд затвердив порядок та умови надання у 2011 р. державних гарантій для забезпечення виконання боргових зобов'язань за запозиченнями суб'єктів господарювання, залученими для реалізації інвестиційних, інноваційних, інфраструктурних та інших проектів розвитку, які мають стратегічне значення та реалізація яких сприятиме розвиткові національної економіки. Відповідна постанова, розроблена Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, затверджена на засіданні уряду 9 червня, повідомляє прес-служба відомства.

Актом передбачається, що державні гарантії можуть надаватися для забезпечення боргових зобов'язань за запозиченнями, залученими суб'єктами господарювання державного сектору економіки - резидентами, а також Державною інноваційною фінансово-кредитною установою (ДІФКУ) та державним підприємством "Державна інвестиційна компанія" (ДІК) для кредитування суб'єктів господарювання - резидентів незалежно від організаційно-правової форми та форми власності з метою реалізації ними проектів.
Відбір проектів, які передбачається реалізувати на умовах фінансової самоокупності в повному обсязі або частково за рахунок коштів запозичень, залучених під державні гарантії, здійснюватиметься за конкурсних засадах.

Для участі у конкурсному відборі суб'єкт господарювання розробляє проектну пропозицію та разом з рішенням галузевого центрального органу виконавчої влади подає на розгляд Державному агентству з інвестицій та управління національними проектами (у разі кредитування ДІФКУ або ДІК - на розгляд зазначених установ). За результатами розгляду Агентство подає документи Мінекономрозвитку. Після підготовки висновку, Мінекономрозвитку (або ДІФКУ/ДІК) виносить проектну пропозицію разом з відповідними матеріалами на розгляд Комісії з координації здійснення заходів, пов'язаних з реалізацією інвестиційних проектів.

Відповідно до пропозицій зазначеної Комісії про доцільність підтримки проектної пропозиції Мінекономрозвитку готує проект рішення Кабінету міністрів України про надання державної гарантії.

Нагадаємо, в грудні 2010 р. прем'єр-міністр Микола Азаров на зустрічі з представниками МВФ заявив, що обсяг державних гарантій у 2011 р. залишиться на рівні 2010 р. - 15 млрд грн. Відповідно цифра була внесена і в державний бюджет України.

8 червня КМ також зареєстрував у ВР законопроект про держборг та гарантований державою борг.

Згідно законопроекту гарантований державою борг - загальна сума боргових зобов'язань суб'єктів господарювання - резидентів щодо повернення отриманих та не погашених станом на звітну дату кредитів (позик), виконання яких забезпечено державними гарантіями.

Управління гарантованим державою боргом здійснюється Міністерством фінансів України з урахуванням рекомендацій Ради Національного банку України стосовно впливу політики державних запозичень на стан грошово-кредитної сфери.

Державна гарантія - зобов'язання України повністю або частково виконати платежі на користь кредитора у разі невиконання позичальниками, іншими ніж Україна, що отримали кредит під державні гарантії, зобов'язань щодо повернення грошових коштів на умовах строковості та платності.