ua en ru

Кабмін затвердив план поглиблення співробітництва України з ЄС

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України затвердив план першочергових заходів щодо інтеграції України до Європейського Союзу. Відповідне розпорядження схвалено на засіданні уряду 29 червня ц.р., повідомляє прес-служба відомства.

Кабінет міністрів України затвердив план першочергових заходів щодо інтеграції України до Європейського Союзу. Відповідне розпорядження схвалено на засіданні уряду 29 червня ц.р., повідомляє прес-служба відомства.

План першочергових заходів зокрема передбачає: продовження переговорів щодо створення зони вільної торгівлі міжУкраїною та ЄС з урахуванням національних інтересів; розробку низки нормативно-правових актів, серед яких проектрозпорядження Кабінету міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо виконання у 2011 році Загальнодержавноїпрограми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу», проект закону України «Про внесення зміндо закону України «Про судоустрій і статус суддів» з урахуванням висновків Венеціанської комісії; проект закону України «Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом та Кредитної угоди між Україною (як позичальником), Національним банком України ( як агентом позичальника) та Європейським Союзом ( як Кредитором) щодоотримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу»; проект закону України «Про захист економічноїінформації» та ряд інших.

«Прийняття урядового розпорядження забезпечить безперервність роботи з реалізації завдань у сфері євроінтеграції, їхсистематизацію та коригування з урахуванням впровадження внутрішніх соціально-економічних реформ, а також створитьпередумови для імплементації майбутньої Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», - йдеться у повідомленні.

Реалізація завдань, передбачених планом першочергових заходів, сприятиме виконанню Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Створить передумови дляпідвищення ефективності реалізації та моніторингу державної політики інтеграції України до ЄС.

Як зазначено, реалізація розпорядження Кабінету міністрів не потребуватиме додаткових матеріальних та інших витрат з Державного бюджету України, оскільки організаційне, інформаційне, матеріально - технічне забезпечення беруть на себе органи виконавчоївлади в межах своїх повноважень.

Нагадаємо, раніше сьогодні під час прес-конференції заявив голова представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що переговори про асоціацію з Україною можуть завершитися до кінця року.

Зазначимо, що високопоставлені чиновники ЄС також планують завершити переговорний процес до кінця 2011 р. Так у квітні 2011 р. голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу, а в червні комісар Єврокомісії з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявили, що в ЄС хотіли б завершити цього року переговори щодо Угоди про асоціацію та глибоку і всеохоплюючу зону вільної торгівлі.

Голова Європарламенту Єжи Бузек також сподівається, що роботу над угодою про асоціацію між ЄС і Україна завершать протягом головування Польщі в Євросоюзі, до кінця року.

При цьому представники ЄС дуже стурбовані ситуацією з кримінальними справами щодо опозиційних політиків. Але на даний момент, за словами посла Польщі в Україні Генрика Литвина, ці проблеми не заважають завершенню переговорів. Проте теоретично існує можливість того, що справи підуть настільки погано, що стануть перешкодою переговорного процесу, зазначив посол.

Що стосується самої угоди про асоціацію України і ЄС, то воно, за словами посла Польщі, може бути підписана не раніше другого півріччя 2012 р.

Україна і ЄС почали переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було ухвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, матиме назву «Угода про асоціацію». На даний момент основними питаннями переговорів залишаються енергетика і експортні мита.