ua en ru

Кабмін затвердив державну програму приватизації на 2012-2015 рр

Автор: RBC.UA
На сьогоднішньому засіданні Кабінет міністрів України затвердив державну програму приватизації на 2012-2015 рр. Про це повідомив голова Фонду державного майна України Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.

На сьогоднішньому засіданні Кабінет міністрів України затвердив державну програму приватизації на 2012-2015 рр. Про це повідомив голова Фонду державного майна України Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами Рябченка, програма буде передана на розгляд Верховної Ради, як тільки її підпише прем'єр-міністр Микола Азаров протягом двох тижнів. Він також зазначив: "Перелік об'єктів, які будуть виставлені для приватизації, не передбачається даною програмою, оскільки цей профіль веде Міністерство економіки та список об'єктів, що планується виставити на приватизацію буде передбачатися в окремому законопроекті".

Також Рябченко заявив, що на сьогоднішній день серед об'єктів, що необхідно приватизувати, багато таких, які за своїм станом не відповідають цінами, і не виключена ймовірність того, що їхні нові власники зможуть придбати ці об'єкти нижче вартості, і будуть вкладати гроші в створення нових працюючих підприємств. Крім того, Рябченко повідомив, в 2011-2012 рр.. будуть приватизовані п'ять обленерго: "Київенерго", "Західенерго", "Дніпроенерго", "Донецькобленерго" і "Закарпаттяобленерго".

Також сьогодні прес-секретар ФДМУ Ніна Яворська повідомила, що Фонд держмайна планує до кінця 2011 р. виставити на приватизацію акції 11 енергогенеруючих компаній. За її словами, мова йде про підготовку до приватизації таких об'єктів, як: Дніпрообленерго, Крименерго, Тернопільобленерго, Дніпроенерго, Західенерго, Вінницяобленерго, Донецькобленерго, Закарпаттяобленерго, Київенерго, Черкасиобленерго, Чернівціобленерго. За даними підприємствам вже підписані накази з планами розміщення акцій даних підприємств на приватизацію. Також Яворська уточнила, що на даний момент інформації про те, чи прийнято рішення уряду про виставлення на продаж цих об'єктів, поки немає.

Раніше сьогодні стало відомо, що конкурс з приватизації 25% "Київенерго" перенесли з 25 листопада на 9 грудня 2011 р. для додаткової перевірки інформації, наданої учасниками аукціону.

На початку листопада голова спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації Євген Мармазов повідомив, що згідно з проектом держпрограми приватизації до списку приватизованих у 2012 р. в Україні об'єктів планується включити Харківське державне виробниче авіапідприємство, Київський авіаційний завод ім. Антонова, ДАХК "Артем" (ВАТ "Завод" Артеммаш "), а також лікеро-горілчані заводи і всі заводи шампанських вин.

Зазначимо, від приватизації державного майна, що здійснюється ФДМУ та його регіональними відділеннями, за 9 місяців 2011 р. до державного бюджету надійшло 11 млрд 001 млн грн. Найдорожчою продажем став продаж 92,79% акцій ВАТ "Укртелеком" - він приніс бюджету 10 млрд 575 млн грн. Згідно з умовами договору, покупець акцій "Укртелекому" зобов'язується внести на підприємство протягом п'яти років 450 млн дол інвестицій.

Всього ж ФДМУ планує за 4 роки отримати від приватизації 40 млрд грн. Відомо, що Кабінет міністрів України планує зберегти рівень надходжень до держбюджету 2012 від приватизації держмайна рівні 2011 р. - 10 млрд грн.

В проекті закону про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2012 р. і основних напрямках розвитку на 2013 і 2014 рр., Говориться, що Кабінет міністрів України прогнозує в 2014 р. завершення приватизації об'єктів стратегічних галузей на основі галузевих підпрограм приватизації.

У червні ц.р. Фонд державного майна України ФДМУ погодив проект програми приватизації. Повідомлялося, що проектом передбачається реалізація Програми в 3 етапи. На першому етапі передбачено формування переліку стратегічних галузей та його затвердження Кабінетом міністрів України, а також підготовка програм розвитку таких галузей. Другим етапом, що триватиме протягом 2011-2012 рр., передбачається завершення продажу об'єктів малої та масової приватизації та об'єктів, приватизація яких почалася до набрання чинності програми. На третьому етапі, який планується виконати протягом 2013-2014 років, передбачається завершення приватизації як широкомасштабного соціально-економічного проекту, підготовка пропозицій щодо внесення змін до законодавства в частині визначення функцій органів управління для забезпечення переходу від процесу приватизації до продажу державних об'єктів як функції по управління об'єктами державної власності.

В липні 2010 р. віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко прогнозував завершення приватизації підприємств стратегічних галузей економіки України до кінця 2012 р.

Раніше Президент України Віктор Янукович зазначив, що в державній власності залишиться обмежена кількість підприємств. Крім того, Янукович наголосив на необхідності завершення приватизаційного процесу.