ua en ru

Кабмін затвердив державну програму по боротьбі з гепатитами

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України затвердив державну програму по боротьбі з гепатитами. Про це йдеться в повідомленні громадської організації "Всеукраїнська дорадча рада спільнот з питань доступу до лікування" (ЮКАБ).

Кабінет міністрів України затвердив державну програму по боротьбі з гепатитами. Про це йдеться в повідомленні громадської організації "Всеукраїнська дорадча рада спільнот з питань доступу до лікування" (ЮКАБ).

Програма створена на найближчі 3 роки і передбачає не лише лікування, але і своєчасну діагностику захворювання у пацієнтів.

"Сьогодні вперше державою передбачені гроші на лікування людей, інфікованих цими смертельними вірусами. Головний аргумент чиновників щодо відсутності Національної програми, як механізму виділення коштів, ми подолали", - сказав голова пацієнтської організації ЮКАБ Дмитро Шерембей.

"Дана програма передбачена до 2017 р. і по інформація Мінфіну щорічне фінансування складе 300-400 млн грн, а на поточний рік профілактика і лікування гепатиту В і З повинна обійтися 500-600 млн грн", - заявив РБК-Україна нардеп від парламентської фракції "Свобода" Ігор Швайка, який був присутній на малому засіданні Кабміну.

Однак при розгляді цієї програми, як і інших Мінфін заявив про відсутність фінансових ресурсів для реалізації цих програм.

Читайте також: В Україні з сьогоднішнього дня запроваджується ліцензування імпортних ліків

За оцінками громадських організацій, близько 3,5 млн українців сьогодні інфіковані гепатитами в Україні.

"Тепер, коли є Національна програма боротьби з гепатитами, наступним кроком має стати зниження цін на препарати. Ми докладемо всі зусилля, як громадськість, щоб добитися зниження цін на препарати мінімум на 50%, щоб за ті ж гроші можна було врятувати більшу кількість людей", - зазначив виконавчий директор МБФ "Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні" Андрій Клепіков.

Сьогодні в Україні діти отримують вакцину від гепатиту В відразу в 1-й день життя, а також у віці 1 місяця і в 6 місяців. Що стосується вакцини від гепатиту С, то її не існує.

За оцінками експертів ВООЗ (2009-2010 рр.), у світі близько 180 млн людей мають хронічну НС-вірусну інфекцію, а 350 тис. щорічно вмирають через ураження печінки вірусом гепатиту С (далі - ГС). На хронічний гепатит (ГВ) страждає близько 400 млн громадян планети і щорічно 500-700 тис. чоловік вмирають в результаті цієї інфекції.

Читайте також: У Києві швидку допомогу можна буде викликати за допомогою смс або електронної пошти

Захворюваність і смертність в результаті гепатиту С прогресивно збільшується на планеті і, за даними експертів, подвоїться до 2015-2020 роках. А вже зараз загальна кількість хворих на гепатити В и С в світі в 14-15 разів перевищує кількість віл-інфікованих, що становить близько 40 млн.

За оцінними даними ВООЗ, 57% випадків цирозу печінки і 78% випадків первинного раку печінки викликане вірусами гепатиту В або С.