ua en ru

Кабмін сформував базу даних інвестпроектів до 2014 р. вартістю 1,1 трлн грн

Автор: RBC.UA
Уряд сформував базу даних інвестиційних проектів до 2014 р. загальною вартістю 1,1 трлн грн. Про це на засіданні Кабінету міністрів України заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

Уряд сформував базу даних інвестиційних проектів до 2014 р. загальною вартістю 1,1 трлн грн. Про це на засіданні Кабінету міністрів України заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

"В рамках доручення Президента України, на основі програми торговельно-економічних реформ до 2014 р. сформовано базу даних інвестиційних проектів за напрямками: 125 стратегічно важливих галузевих і регіональних інвестиційних проектів загальною вартістю близько 200 млрд грн, 714 інвестиційних проектів за пріоритетними напрямами економічного і соціального розвитку вартістю близько 900 млрд грн. Під частина цих проектів ми будемо залучати кошти європейських, російських, світових, фінансових структур іноземних приватних інвесторів ", - підкреслив М.Азаров.

Він зазначив, що уряд має намір ініціювати і підтримувати в регіонах і галузях інвестиційні проекти за такими стратегічних проектів: розробка морських нафтогазових родовищ, "що дає можливість вийти на видобуток 10300 млн кубометрів природного газу і надходження до бюджету додатково близько 1 млрд грн на рік".

Також уряд має намір підтримувати налагодження серійного виробництва літаків АН-140 та АН-148, розробку і серійне виробництво турбореактивного двоконтурного двигуна АІ-28 для перспективних модифікацій літаків.

Крім цього, Кабмін буде підтримувати сферу сільськогосподарського машинобудування та технічне переоснащення тракторного виробництва на об'єднанні "Південмаш ім. Макарова", і будівництво комплексу з переробки і збереження сільськогосподарської продукції оптових ринків центральної, західної та південної частин України, що "дасть можливість ринковими методами регулювати ціни на внутрішньому ринку і посилити експортний потенціал вітчизняної сільськогосподарської продукції, особливо в умовах значного підвищення світового попиту".

Крім цього, за словами М. Азарова, уряд планує всіляко підтримувати розвиток металургійного комплексу, і зокрема провести заміну енергоємного виробництва сталі і прокату енергоефективного на ВАТ "Запоріжсталь" і "Донецький металургійний завод", що "значно знизить собівартість прокату для внутрішнього ринку, а це, перш за все, буде сприяти розвитку будівельної галузі та підвищить конкурентоспроможність металургійного виробництва".

Також Кабмін планує підтримати розвиток високих технологій - введення проекту з виробництва супутникової, навігаційної апаратури системи "ГЛОНАСС" і GPS в Харківському інституті радіотехнічних вимірювань.

Нагадаємо, раніше перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв заявляв, що, за оцінками уряду, в 2011 р. в економіку Україні буде залучено понад 100 млрд грн інвестиційних коштів.

На думку управляючого директора ІК Dragon Capital Томаша Фіали, обсяг прямих іноземних інвестицій у фінансовий сектор України в 2011 р. збільшиться на 10%. "У 2010 році прямі іноземні інвестиції склали приблизно 4,5 млрд дол. Більше 40% з них - у фінансовий сектор. У 2011 ми прогнозуємо 5 млрд дол. прямих іноземних інвестицій", - сказав Т.Фіала.

Як заявляв М.Азаров, Кабінет міністрів України планує збільшити обсяги капітальних вкладень та інвестицій в економіку України в 2011 р. у півтора рази.

Відзначимо, чистий приріст прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну за 9 міс. 2010 р. зменшився на 14,3% - до 2 млрд 546 млн 700 тис. дол. відносно аналогічного періоду 2009 р., повідомляв Держкомстат України. У той же час, загальний обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну за 9 міс. 2010 р. виріс на 6,4%, до 42 млрд 511 млн 900 тис. дол. відносно даних за станом на початок 2010 р. З країн ЄС надійшло 2 млрд 552 млн 400 тис. дол. (74,6% загального обсягу), з країн СНД - 492 млн 700 тис. дол. (14,4%), з інших країн світу - 378 млн 100 тис. дол. (11,0%).