ua en ru

Кабмін сьогодні розгляне питання діяльності "Нафтогазу" в 2013 р

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України завтра, 22 травня, на своєму засіданні планує розглянути питання діяльності НАК "Нафтогаз" в 2013 р. Про це йдеться у проекті порядку денного засідання уряду.

Кабінет міністрів України завтра, 22 травня, на своєму засіданні планує розглянути питання діяльності НАК "Нафтогаз" в 2013 р. Про це йдеться у проекті порядку денного засідання уряду.

Нагадаємо, що цього тижня Рада мала розглядати законопроект про реформування "Нафтогазу", але за підсумками погоджувальної ради у понеділок, питання зняли з порядку денного.

Проти пропозиції опозиції розглянути реформування "Нафтогазу" виступила Партія регіонів. На думку глави парламентської фракції ПР Олександра Єфремова, поки це питання розглядати не слід. Він запропонував внести це питання до порядку наступного пленарного тижня, щоб дати уряду час доопрацювати документ, який за словами Єфремова "перш за все глобально-політичний, він має велике звучання в суспільстві".

Читайте також: Рада відмовилася цього тижня розглядати питання про перевибори і реформування "Нафтогазу"

Законопроект у раду уряд вніс ще в квітні. У разі його прийняття, компанія буде розділена на кілька підприємств, на базі яких будуть створені акціонерні товариства. Після цього не виключена приватизація української ГТС. Порахувало проект документа не ідеальним і головне науково-експертне управління Верховної Ради. Там рекомендували доопрацювати документ за підсумками першого читання з урахуванням можливих зауважень і поправок.

Нагадаємо, 7 травня 2012 р. набрав чинності закон, що вносить зміни до закону "Про трубопровідний транспорт" про реформування нафтогазового комплексу. Закон, зокрема, передбачає, що реорганізація держпідприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", що здійснюють діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, і самого "Нафтогазу" здійснюється за рішенням Кабміну. Крім того, закон передбачає встановлення заборони на приватизацію держпідприємств, дочірніх підприємств "Нафтогазу".

Читайте також: Кабмін має доопрацювати законопроект про реформування "Нафтогазу", - Єфремов

Отримати контроль над "Нафтогазом" хоче російська газова монополія "Газпром", яка в обмін на це пропонує зниження ціни на російський газ для України. Однак Київ хоче тристороннього консорціуму з управління ГТС, оскільки українська "труба" важлива і для Європи.

В опозиції впевнені, що приватизація "Нафтогазу" буде ударом по суверенітету країни, оскільки, таким чином, енергетична безпека України буде залежати від приватних осіб. Опозиція навіть пообіцяла вивести людей на вулиці, якщо Рада раптом надумає розглядати законопроект про реформування "Нафтогазу".

НАК "Нафтогаз України" - провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу України, одна з найбільших компаній країни. Компанія здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного і розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природним і зрідженим газом споживачів.

Читайте також: Парламенту рекомендують доопрацювати законопроект про приватизацію "Нафтогазу" після першого читання

Компанія об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни і є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території України. "Нафтогаз" здійснює переробку газу, нафти та конденсату на п'яти газопереробних заводах, виробляючи на них скраплений газ, моторні палива та інші типи нафтопродуктів. Компанія також має власну мережу автозаправних станцій.

Крім питань діяльності "Нафтогазу" Кабмін розгляне проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування", а також заслухають інформацію про стан доріг загального користування в окремих регіонах України.

Також планується схвалити концепцію Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року та затвердити зміни до Повітряного кодексу щодо віднесення юридичних осіб, які здійснюють діяльність у сфері державної авіації, до суб'єктів державної авіації України.

Міністри також планують затвердити проект закону про особливості діяльності закладів охорони здоров'я та порядок відчуження земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого військового майна, що підлягають реалізації, та земельних ділянок, які вивільняються в процесі реформування Збройних Сил і Державної спеціальної служби транспорту.