ua en ru

Кабмін на сьогоднішньому засіданні не розглядав питання про приватизацію "Укртелекому"

Автор: RBC.UA
Кабмін на сьогоднішньому засіданні не розглядав питання про приватизацію ВАТ «Укртелеком». Про це повідомив сьогодні журналістам прес-секретар прем'єр-міністра України Віталій Лукьяненко, передає кореспондент РБК-Україна.

Кабмін на сьогоднішньому засіданні не розглядав питання про приватизацію ВАТ «Укртелеком». Про це повідомив сьогодні журналістам прес-секретар прем'єр-міністра України Віталій Лук"яненко, передає кореспондент РБК-Україна.

В.Лукьяненко зазначив, що питання про приватизацію «Укртелекому» було зняте з порядку денного. Раніше сьогодні повідомлялося, що дане питання стоїть на порядку денному сьогоднішнього засідання уряду.

Крім того, уряд розгляне питання про внесення змін до закону України "Про Митний тариф України"; проект постанови про проведення у Волинській області експерименту щодо надання пільг в грошовій формі по оплаті електроенергії; проект розпорядження про ліквідацію деяких представництв МЗС на території України.

Відзначимо, 1 вересня ц.р. голова Фонду держмайна України (ФДМУ) Олександр Рябченко заявив, що конкурс з продажу "Укртелекому" не буде оголошений у вересні ц.р. "Укртелеком" буде приватизований, і це буде точно, але те, що конкурс буде оголошений у вересні, то я можу сказати, що цього не буде. Ми просто не встигнемо", - сказав О.Рябченко.

При цьому він відзначив, що ФДМУ чекає урядового рішення щодо передачі акцій від Мінтрансзв'язку. За його словами, ФДМУ чекає, що стартова ціна продажу "Укртелекому" буде не менше 12 млрд грн.

Як повідомлялося, 4 серпня ц.р. ФДМУ переніс з серпня на вересень ц.р. конкурс з використанням відкритості пропозиції ціни за принципом аукціону 92,79% ВАТ "Укртелеком". 24 березня ц.р. голова ФДМУ О. Рябченко повідомляв, що в поточному році планується продаж 67% акцій "Укртелекому" не менше ніж за 7 млрд грн.

13 червня ц.р. міністр транспорту і зв'язку України Костянтин Єфименко заявив, що щодо перспектив продажу «Укртелекому» є два підходи. Перший - продати його в поточному році за ті гроші, які він коштуватиме на нинішньому етапі розвитку. Другий - продати підприємство за вигідною ціною після його модернізації. К.Єфименко пояснив, що сьогоднішні проблеми «Укртелекому» пов'язані з відсутністю зростання, недостатньою прибутковою діяльністю, наявністю збиткових послуг, які носять соціально значущий характер, таких як відправка телеграм і телефонний зв'язок в сільській місцевості.

Нагадаємо, 19 травня в офіційному виданні "Відомості приватизації" було опубліковане повідомлення, що ФДМУ має намір виставити на продаж пакет акцій ВАТ "Укртелеком" у розмірі 92,79% у серпні 2010 р.

"Укртелеком" - найбільший в Україні оператор фіксованого зв'язку, державі належить 92,86%. Компанія включена в перелік підприємств, що приватизовуються в 2007 р. Проте приватизація до цих пір не сталася.

ВАТ «Укртелеком» створене 5 січня 2000 р. До складу товариства входить 33 філії. ВАТ "Укртелеком" завершило І півріччя 2010 р. з чистим прибутком в 48 млн грн. Чистий збиток ВАТ "Укртелеком" за січень-березень 2010 р. зменшився в 5,02 разу - до 36 млн 110 тис. грн, відносно 181 млн 592 тис. грн за аналогічний період 2009 р. Об'єм доходів компанії від всіх видів діяльності за 2009 р. без урахування операцій з реалізації валюти і нарахування курсових різниць склав 8,4118 млрд грн, що на 2,9% більше попереднього року.