ua en ru

Кабмін вирішив збільшити витрати на програму енергоефективності до 2016 р. до 360 млрд грн

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України затвердив зміни у державну цільову економічну програму з енергоефективності на 2010-2015 рр. Про це стало відомо під час сьогоднішнього засідання уряду.

Кабінет міністрів України затвердив зміни у державну цільову економічну програму з енергоефективності на 2010-2015 рр. Про це стало відомо під час сьогоднішнього засідання уряду, передає радіо "Свобода".

"З 2015 р. частка "чистої" енергії в енергобалансі України має скласти не менше 10%. Загальний обсяг фінансування програми буде збільшено з 285 до 360 млрд грн протягом 5 років. Збільшення відбуватиметься переважно за рахунок приватних інвестицій", - заявив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Микола Пашкевич.

Він також повідомив, що у 2011 р. на програму з держбюджету планують виділити 910 млн грн, а також залучити з місцевих бюджетів 2 млрд грн та з інших джерел 27,97 млрд грн.

Кошти спрямують зокрема на будівництво і реконструкцію електромереж та підстанцій для приєднання об'єктів електроенергетики, які виробляють електроенергію з відновлюваних джерел енергії, а також на дослідження потенціалу регіонів України щодо розміщення потужностей з генерації енергії з відновлюваних джерел.

За інформацією агентства, в результаті виконання програми у 2011 р. планується досягти зниження енергоємності ВВП на 3,3% порівняно з 2010 р. та забезпечити зменшення частки природного газу та нафтопродуктів на 3 млрд кубометрів.

Нагадаємо, 29 березня ц.р. заступник голови державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Марія Малая заявила, що відсоток використання відновлюваної енергетики в Україні буде зростати за рахунок вітрової, сонячної, та малої гідроенергетики. "Пріоритетним урядом визначено, що до 2015 року частка відновлюваних джерел в енергетичному балансі України має зрости до 10%. На сьогодні це пріоритет діяльності агентства. Насамперед, ми очікуємо зростання цього показника за рахунок розвитку вітрової, сонячної енергетики, подальшого розвитку малої гідроенергетики". - сказала М.Малая.

Серед основних завдань держагентства для розвитку відновлюваної енергетики М.Малая визначила оптимізацію енергетичного балансу, створення системи конкурсного визначення проектів, які можуть претендувати на фінансову підтримку з боку держави.

Зазначимо, Президент України Віктор Янукович заявляв, що в енергетичну сферу для покращення енергозбереження буде залучено 3-5 млрд грн інвестицій.

Раніше голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Микола Пашкевич повідомив, що в Україні у 2011 р. на енергоефективність заплановано майже 600 млн грн бюджетних коштів.

Також М.Пашкевич заявляв, що річний кредитний портфель Європейського інвестиційного банку Україну на проекти у сфері енергоефективності складе 100-150 млн євро.

Крім того, Європейський Союз виділить Україні перший грант в розмірі 31 млн євро на проекти енергозбереження в рамках програми "Бюджетної підтримки". В цілому ЄС готов надати Україні грант у розмірі 63 млн євро на програму енергозбереження та 7 млн євро на технічну допомогу.

Зазначимо, співробітник Світового банку в Україні Астрид Манрос раніше заявила, що потреби в інвестиціях в енергетичний сектор України становлять 3,5 млрд дол. на рік. За її словами, згідно з розрахунками, зробленими СБ в газотранспортну систему потрібно з цих коштів 1 млрд дол., також 1 млрд дол. - на модернізацію існуючих активів, 500 млн дол. на реабілітацію системи і 1 млрд дол. на інвестиції в енергоефективність.

Нагадаємо, що в Брюсселі 22 листопада 2010 був підписаний спільний звіт про співробітництво Європейського Союзу (ЄС) і України в енергетичній галузі. Звіт підписаний в рамках реалізації положень Меморандуму про взаєморозуміння між ЄС та Україною про співробітництво в енергетичній сфері протягом 2010 р.

Меморандум визначає загальну стратегію поступової інтеграції енергетичного ринку України до ринку ЄС. Він складається з дорожніх карт, що охоплюють співробітництво України та ЄС у напрямках ядерної безпеки; інтеграції ринків електроенергії та газу; безпеки енергетичних поставок і транзиту вуглеводнів; вугільного сектору; енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.