ua en ru

Кабмін дозволив Держприкордонслужбі реалізувати корабель 1942 р., два літаки і 3 тис. виделок

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів своїм розпорядженням № 685-Р від 19.09.2012 затвердив список армійського майна Держприкордонслужби, дозволеного до відчуження. Уряд дав дозвіл Держприкордонслужбі реалізувати на конкурентній основі охоронний морський корабель "Дунай" 1942 р., літаки, а також вертольоти.

Кабінет міністрів своїм розпорядженням № 685-Р від 19.09.2012 затвердив список армійського майна Держприкордонслужби, дозволеного до відчуження. Уряд дав дозвіл Держприкордонслужбі реалізувати на конкурентній основі охоронний морський корабель "Дунай" 1942 р., літаки, а також вертольоти.

Читайте також: Основу реформованої армії складуть військові частини сил постійної готовності

Серед іншого Кабмін дозволив Держприкордонслужбі реалізувати п'ять вертольотів, два літаки, 10 катерів, чотири торпедні апарати, дві реактивно-бомбових установки, катери, торпедні апарати, бронетранспортери, артилерійські установки, 3 тис. алюмінієвих виделок, 1,5 тис. чайників, 18 тис . тарілок і ін. Документ дозволяє адміністрації Госпорганслужби здійснювати відчуження майна, зазначеного в списку, згідно з положеннями про порядок відчуження та подальшої реалізації військового майна, тобто на конкурентних засадах.

Читайте також: В українській армії в 2012 р. планується скоротити 8 тис. посад в обслуговуючих частинах

На початку вересня прокуратура Кримського регіону України по нагляду за додержанням законів у військовій сфері за результатами перевірки на одному з державних підприємств оборонно-промислового комплексу порушила кримінальну справу щодо колишнього керівника підприємства. Встановлено, що у вересні 2011 р. чиновник, з метою незаконної реалізації державного майна, що перебуває в господарському віданні підприємства, з метою надання видимості законності своїх дій, приховування дійсного наміру продати зазначене майно, звернувся до органу управління зазначеного майна з листом про надання згоди на його списання. "Реалізуючи задумане, в грудні 2011 р., без погодження з органом управління майном та Фондом державного майна України, зазначеним посадовою особою здійснено продаж будівлі та земельної ділянки підприємства, на якому розташовано майно", - йдеться в повідомленні прокуратури. Діями зазначеної особи державі завдано збитки на суму понад 8,9 млн грн.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Нагадаємо, 6 травня 2012 р. набув чинності закон № 4226-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізму використання земель оборони". Встановлено, що особливості відчуження земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого військового майна, що підлягають реалізації, та земельних ділянок, які вивільняються в процесі реформування Збройних сил, встановлюються законом, а кошти, отримані від відчуження таких земельних ділянок, зараховуються до держбюджету і використовуються виключно на потреби оборони відповідно до кошторису Міністерства оборони в порядку, визначеному Бюджетним кодексом.