ua en ru

Кабмін розраховує на вихід України з кризи протягом двох-трьох років

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр України Микола Азаров розраховує на вихід країни з кризи протягом двох-трьох років.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров розраховує на вихід країни з кризи протягом двох-трьох років. Про це він заявив в ефірі Першого національного телеканалу України.

"Існує дворічна - трирічна програма виходу", - сказав прем'єр.

Він зазначив, що на час виходу України з кризи вона потребуватиме допомоги, але ця допомога повинна бути розумною. У той же час, Прем'єр-міністр відзначив, що уряд не розглядає можливості емісії.

Також Прем'єр-міністр заявив, що нова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) розрахована на два роки. "Сама програма співробітництва розрахована на два роки ... Зараз ведемо достатньо непрості переговори, і є надія на оптимістичне їх завершення", - сказав він.

М.Азаров також висловив думку, що співпраця з МВФ важлива, тому що на неї орієнтуються всі експерти та рейтингові агентства.

Нагадаємо, 26 травня ц.р. в Мінпромполітики заявили, що більшість галузей промисловості поступово виходять з кризи. Зокрема, за даними міністерства на підприємствах гірничо-металургійного комплексу (ГМК) за чотири місяці ц.р., особливо в квітні і травні, спостерігається підвищення промвиробництва від 10 до 39%.

У березні ц.р. прем'єр-міністр заявив про намір діючого Кабінету міністрів України, з метою подолання кризи, протягом 2-3 років привести державний бюджет до прийнятного дефіциту, а також "вийти на самофінансування Пенсійного фонду".

За словами прем'єр-міністра України, уряд сконцентрує ресурси на вирішальних для сталого економічного зростання та подолання кризи напрямках: енергозбереженні, модернізації промислового виробництва та розвитку інфраструктури в державі.

Раніше 22 березня ц.р. Президент України Віктор Янукович доручив прем'єр-міністру М.Азарову підготувати програму невідкладних заходів для виходу з кризи.

Також відзначимо, що уряд М.Азарова просить МВФ затвердити нову програму stand-by на період з червня 2010 по грудень 2012 р., при цьому, скасувати програму stand-by, затверджену в листопаді 2008 р., включаючи надання всіх траншів відповідно з цією програмою.

Обсяг діючої дворічної програми stand-by для України, розпочатої в листопаді 2008 р., складає 16,4 млрд дол., з яких більше 11 млрд дол. виділили трьома траншами. Четвертий транш Україна розраховувала отримати в листопаді 2009 р., проте його так і не надали у зв'язку з політичною нестабільністю в країні і відсутністю бюджету на 2010 р.