ua en ru

Кабмін продовжив пільговий тариф на електроенергію для феросплавних заводів до кінця 2013 р

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України схвалив проект меморандуму про взаєморозуміння між Кабміном і електрометалургійними підприємствами. Про це говориться в постанові від 30 січня 2013 р. № 63, що вносить зміни до постанови від 1 жовтня 2012 р. № 912.

Кабінет міністрів України схвалив проект меморандуму про взаєморозуміння між Кабміном і електрометалургійними підприємствами. Про це говориться в постанові від 30 січня 2013 р. № 63, що вносить зміни до постанови від 1 жовтня 2012 р. № 912.

Підписати зазначений меморандум був уповноважений віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко.

Крім того, Кабмін своєю постановою переніс термін дії дозволу електрометалургійним підприємствам купувати електроенергію для своїх технологічних потреб за пільговим тарифом, рівним оптовій ринковій ціні без дотації. Строк встановлено з 1 лютого до 31 грудня 2013 р.

Деякі учасники ринку виступали проти таких ініціатив уряду, відзначаючи, що подібні преференції не забезпечують конкурентних умов.

Варто відзначити, що найбільшими електрометалургійними підприємствами України є феросплавні заводи - Нікопольський, Запорізький і Стахановський. Всі вони підконтрольні групі "Приват".

Читайте також: Запорізький феросплавний завод з 1 грудня повністю зупинив виробничі потужності

Нині тариф на електроенергію для феросплавних заводів України становить 93 дол. за МВт/год. В той час, як іноземні конкуренти українських феросплавних підприємств працюють за тарифами, що знаходиться в межах від 20 до 65 дол. за МВт/год.

30 серпня 2012 р. Президент України Віктор Янукович дав письмове доручення (№1-1/2340) Кабміну, в якому зажадав до 1 жовтня прийняти заходи по розробці і впровадженню справедливих тарифів для великих електрометалургійних підприємств".

1 жовтня ц.р. Кабмін прийняв постанову №912 "Деякі питання забезпечення стабілізації роботи електрометалургійних підприємств". Документ зобов'язував в період з 1 жовтня 2012 р. по 1 березня 2013 р. продавати їм електроенергію за "оптовою ринковою ціною без обліку обсягу дотації для компенсації втрат, пов'язаних з постачанням електричної енергії за регульованим тарифом".

Читайте також: Для забезпечення рентабельності ціна електроенергії для феросплавників повинна становити 5 центів/кВт/год, - учасник ринку

До цього часу зазначена постанова не виконувалося. При цьому Запорізький (ЗЗФ) і Стахановський (СЗФ) заводи феросплавів в грудні зупинили виробничі потужності, заявляючи, що постанова Кабміну про пільгові тарифи не виконується.

"Внутрішній тариф на електроенергію для феросплавних заводів нині становить 93 дол. за МВт/год, експортний тариф - близько 60 дол., а собівартість 1 МВт/год електроенергії знаходиться в межах 50-57 дол. Тому в даній ситуації пропозиції феросплавників про зниження внутрішнього тарифу до рівня експортного тарифу представляється розумним компромісом", - вважає кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки промисловості Національної металургійної академії України Андрій Педько.

Читайте також: Феросплавні заводи повинні мати спецтариф на електроенергію, - експерти

При цьому фахівці нагадують про соціальні наслідки вимушеної зупинки двох з трьох вітчизняних феросплавних заводів. А також про те, що через припинення роботи ЗЗФ і СЗФ зупиняться підприємства-підрядники.