ua en ru

Кабмін закликає іноземних інвесторів активніше приходити в Україну

Автор: RBC.UA
Уряд України закликає іноземних інвесторів активніше приходити в Україну. Про це в інтерв'ю телеканалу CNN заявив перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, передає прес-служба А.Клюєва.

Уряд України закликає іноземних інвесторів активніше приходити в Україну. Про це в інтерв'ю телеканалу CNN заявив перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, передає прес-служба А.Клюєва.

"Ми зацікавлені, щоб в Україну прийшло якомога більше інвестицій", - заявив А.Клюєв.

Він відзначив, що в Україні кардинально, в рази, скорочена кількість дозволів та ліцензій для ведення бізнесу, і влада буде впевнено рухатися по шляху поліпшення інвестиційного клімату. Крім цього, за його словами, йде робота над впровадженням механізму отримання підприємствами всіх дозволів через "єдине вікно".

"Бізнесмен пише заяву і віддає її в одну інстанцію. Більше з ним ніхто не спілкується, і через деякий час він у цьому "єдиному вікні" отримує всі дозволи, тим самим ми зменшуємо, по-перше, витрати часу для самого бізнесу, а, по-друге, мінімізуємо самі контакти між державними чиновниками та бізнесменами, щоб звести до мінімуму корупцію", - зазначив А.Клюєв.

Він також заявив, що новий Податковий кодекс стимулює інвестора відкривати нове виробництво або розширювати вже існуюче.

"Наприклад, ми тепер не обкладаємо податком прибуток, інвестор вкладає в розвиток власного виробництва, у підвищення його енергоефективності. Крім цього ми скорочуємо ПДВ, податок на прибуток. Ряд пріоритетних галузей на кілька років взагалі звільнені від податку на прибуток", - сказав А.Клюєв.

Як приклад кроків назустріч інвесторам, він також навів зміни в законодавстві щодо будівництва, прийняті парламентом Україні на початку 2011 р. "Ми максимально скоротили кількість всіляких процедур при отриманні дозволів на будівництво та введення в експлуатацію об'єкта. До останнього часу, для того, щоб побудувати який-небудь об'єкт, необхідно було отримати 93 дозволи. Новим законом кількість дозволів скорочено до 23", - повідомив А.Клюєв.

Нагадаємо, 12 січня ц.р. А.Клюєв заявляв, що, за оцінками уряду, в 2011 р. в економіку Україні буде залучено понад 100 млрд грн інвестиційних коштів. Перший віце-прем'єр нагадав, що на виконання доручень Президента і прем'єр-міністра України, вже найближчим часом повинна бути підготовлена програма інвестиційно-інноваційної діяльності на поточний рік.

На думку управляючого директора ІК Dragon Capital Томаша Фіали, обсяг прямих іноземних інвестицій у фінансовий сектор України в 2011 р. збільшиться на 10%. "У 2010 році прямі іноземні інвестиції склали приблизно 4,5 млрд дол. Більше 40% з них - у фінансовий сектор. У 2011 ми прогнозуємо 5 млрд дол. прямих іноземних інвестицій", - сказав Т.Фіала.

Як заявив 3 грудня 2010 р. прем'єр-міністр Микола Азаров, Кабінет міністрів України планує збільшити обсяги капітальних вкладень та інвестицій в економіку України в 2011 р. у півтора рази.

Раніше, 22 листопада 2010 р., голова Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах заявляв, що загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в економіку за час незалежності України на 72% сформований з інвестицій країн ЄС.

Відзначимо, чистий приріст прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну за 9 міс. 2010 р. зменшився на 14,3% - до 2 млрд 546 млн 700 тис. дол. відносно аналогічного періоду 2009 р., повідомляв Держкомстат України. У той же час, загальний обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну за 9 міс. 2010 р. виріс на 6,4%, до 42 млрд 511 млн 900 тис. дол. відносно даних за станом на початок 2010 р. З країн ЄС надійшло 2 млрд 552 млн 400 тис. дол. (74,6% загального обсягу), з країн СНД - 492 млн 700 тис. дол. (14,4%), з інших країн світу - 378 млн 100 тис. дол. (11,0%).