Кабмін пропонує ВР дозволити корпоратизацію ДПЗКУ

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований урядовий законопроект про внесення змін до закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації", що передбачає можливість корпоратизувати ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України".

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований урядовий законопроект № 10283 про внесення змін до закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (щодо ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України"). Законопроект передбачає можливість корпоратизувати ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України". Текст законопроекту опубліковано на офіційному сайті ВР.

Згідно тесту проекту закону, пропонується внести "Державну продовольчо-зернову корпорацію України" до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, головною метою прийняття проекту акта є посилення контролю держави за збереженням та використанням майна підприємства, що має загальнодержавне значення і не підлягають приватизації.

Законопроект створює додаткові правові підстави для недопущення прийняття рішень щодо реорганізації чи реструктуризації підприємства без погодження з Кабінетом міністрів України.

Державна продовольчо-зернова корпорація Україніи - компанія створена в 2010 р. шляхом консолідації 44 державних підприємств у єдину компанію на правах відокремлених підрозділів - філій.

Корпорація акумулює активи, в які входять 2 портових елеватора - Одеський і Миколаївський (ці два об'єкти є єдиними державними портовими елеваторами), 24 лінійні елеватори, 18 комбінатів хлібопродуктів і до 150 тис. га орендованої землі.

Нагадаємо, чистий збиток ДПЗКУ в 2011 р. склав 590,5 млн грн. Чистий дохід за минулий рік склав 589, 8 млн грн, тоді як у 2010 році - 0,417 млн грн. За підсумками 2011 р. ДПЗКУ отримало виручку від реалізації (з ПДВ) 703,6 млн грн. Операційний прибуток ДПЗКУ за 2011 р. склав 71,296 млн грн проти 0,233 млн грн у 2010 р.

У той же час "Державною продовольчою корпорацією України" було проведено уцінку майна підприємства, що і вплинуло на підсумковий фінансовий результат ПАТ "ДПЗКУ" у 2011 р.

Нагадаємо, 12 січня повідомлялося, що Державна продовольчо-зернова корпорація України (ПАТ "ДПЗКУ") прийняла на 40% більше зерна нового врожаю, ніж рік тому.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top