ru ua

Кабмін пропонує ВР дозволити експорт видобутого в Україні газу

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроект, що дозволяє НАК "Нафтогаз України" здійснювати поставки природного газу, видобутого в Україні до Польщі. Законопроект розміщений на офіційному веб порталі Верховної Ради.

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроект, що дозволяє НАК "Нафтогаз України" здійснювати поставки природного газу, видобутого в Україні до Польщі. Законопроект розміщений на офіційному веб порталі Верховної Ради.

Зазначається , що прийняття законопроекту сприятиме оптимізації витрат газовидобувних підприємств, які здійснюють видобування природного газу для формування ресурсу природного газу, що використовується для потреб населення та надасть можливість на сьогодні виконання договірних зобов'язань по експорту природного газу за існуючими контрактами на виконання домовленостей між Урядами України та Республіки Польща, згідно із договором № РL/012216736/04-0028/DН/НL на поставки природного газу.

НАК "Нафтогаз України" та "Польське Гурніцтво Нафтове і Газовніцтво", Республіка Польща (РGNiG) 26 жовтня 2004 року підписали договір на поставки природного газу. Згідно з договором компанія поставляє, а РGNiG приймає і оплачує на умовах даного договору природний газ середньоазійського та/або українського походження.

Контрактом № КП від 19.01.2009 між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" купівлі-продажу природного газу в 2009-2019 роках, за яким НАК "Нафтогаз України" імпортує природний газ в Україну, в тому числі середньоазійського походження, передбачено, що газ, який надходить в Україну за даним контрактом призначений для споживачів України та не може реалізовуватись за межі України. На сьогодні інших джерел надходження середньоазійського газу НАК "Нафтогаз України" не має. У зв'язку з цим НАК "Нафтогаз України" припинено поставки природного газу за договором в один з південно-східних прикордонних районів Республіки Польща.

У зв'язку з цим, Кабмін пропонуєт внести зміни та доповнення до закону України "Про засади функціонування ринку природного газу", зокрема:
- до статті 1, якими розширити поняття "товарний природний газ";
- до статті 10 стосовно надання можливості виконання договірних зобов'язань по експорту природного газу за існуючими контрактами згідно із міжурядовими домовленостями.