Кабмін пропонує Верховній Раді створити державний фонд регіонального розвитку

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований урядовий проект закону № 9363 від 31 жовтня 2011 р. Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення державного фонду регіонального розвитку. Текст відповідного законопроекту опубліковано на сайті ВР.

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований урядовий проект закону № 9363 від 31 жовтня 2011 р. Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення державного фонду регіонального розвитку. Текст відповідного законопроекту опубліковано на сайті ВР.

Згідно з проектом закону, передбачається доповнити Бюджетний кодекс України статтею про створення державного фонду регіонального розвитку, який складе не менше 2,5% обсягу видатків загального фонду державного бюджету за відповідний період.

Кошти фонду спрямовуватимуться на реалізацію: державних цільових програм та інвестиційних програм (проектів) у частині заходів регіонального розвитку, державних програм розвитку транскордонного співробітництва, угод щодо регіонального розвитку і програм подолання депресивності територій, програм та заходів соціально-економічного розвитку регіонів, включаючи програми і заходи розвитку окремих адміністративно-територіальних одиниць (зокрема, малих міст, гірських населених пунктів, населених пунктів зон спостереження та інших).

Розподіл коштів державного фонду регіонального розвитку здійснюється за такими критеріями в співвідношенні: 70% коштів розподіляється між республіканським бюджетом Автономної Республіки Крим, обласними бюджетами та бюджетами міст Києва та Севастополя згідно чисельності населення, що проживає у відповідних регіонах, 30% коштів розподіляється між відповідними місцевими бюджетами на виконання пріоритетних інвестиційних проектів, які сприяють вирішенню проблем окремих адміністративно-територіальних одиниць з урахуванням рівня їх соціально-економічного розвитку.

Порядок використання коштів державного фонду регіонального розвитку затверджується Кабінетом Міністрів України.

Планується, що відповідний закон набере чинності 1 січня 2012 р.

Нагадаємо, раніше, 26 жовтня п.р., прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив в ході засідання Кабінету міністрів Міністерству економічного розвитку і торгівлі спільно з Національною академією наук України розробити проект інноваційної стратегії України на 10-річний період.

"Доручаю Міністерству економіки разом з Національною академією наук України в стислий термін розробити і подати на розгляд Кабінету міністрів проект інноваційної стратегії України на 10-річний період. Ця стратегія повинна базуватися на ідеї створення регіональних інноваційно-промислових кластерів у відповідності зі спеціалізацією і потенціалом областей України", - сказав Азаров. Він зазначив, що в цій ситуації неймовірно зростає роль Мінекономрозвитку як координатора процесу модернізації держави.

"Роботу міністерства ми будемо оцінювати щорічно за кількістю новостворених робочих місць у високотехнологічних галузях і рівнем експансії наших товарів на зовнішніх ринках", - підкреслив прем'єр.

Таке рішення може означати масштабну підготовку до освоєння нових ринків збуту для українських товарів, а також пов'язана з цим необхідність підвищення їх конкурентоспроможності.

Зазначимо, раніше Азаров заявив, що згідно з угодою про зону вільної торгівлі в межах СНД в 2012 р. Україна збільшить економічний товарообіг і отримає додатковий приріст ВВП на рівні 2,2%.

Нагадаємо, прем'єр-міністри країн-членів СНД підписали угоду про створення ЗВТ 18 жовтня в ході засідання глав урядів СНД у Санкт-Петербурзі. Робота над угодою тривала 3 роки, відбулося 14 раундів переговорів. Активізувалася робота протягом 2010-2011 рр.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top