ua en ru

Кабмін затвердив газовий баланс на 2013 р. на рівні 60 млрд куб м

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України сьогодні, 24 квітня, на своєму засіданні планує розглянути проект розпорядження про затвердження прогнозного балансу надходження та розподілу природного газу по Україні у 2013 р. Про це йдеться в порядку денному урядового засідання. Доповідати з цього питання буде міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

Кабінет міністрів України затвердив прогнозний баланс надходження і розподілу природного газу на 2013 р. на рівні 60 млрд куб м. Про це заявив міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

За його словами, загальний баланс газу на 2013 р. складе 60,06 млрд куб. м. "Зараз ми допрацьовуємо баланс в робочому порядку. Фінансовий план "Нафтогазу" ми плануємо затвердити 13 травня, на наступному засіданні Кабміну, виходячи з уточнень за балансом", - сказав Ставицький.

Читайте також: Україна в січні-лютому імпортувала з Німеччини газ по 390 дол./куб.м

Основним імпортером газу для України поки залишається Росія. У Росії у 2012 р. було закуплено 32,87 млрд кубометрів на 14,003 млрд дол., тобто по 426 дол. за 1 тис. куб. м. Україна планує у 2013 р. зменшити закупівлю газу в Росії до 18-20 млрд куб. м.

РФ і Україна вже більше року безрезультатно обговорюють можливість коригування газових контрактів, підписаних у 2009 р. Після зміни політичного керівництва Україна стала заявляти про кабальність і невигідність цих контрактів. Київ наполягає на зміні ціни поставок російського газу до країни. Своєю чергою, "Газпром" хотів отримати контроль над українською ГТС. Проте до цих пір сторони так і не змогли дійти компромісу в цьому питанні.

Читайте також: Прогнозна ціна російського газу у II кварталі 2013 р. складає 426 дол./тис. куб.м, - Міненерговугілля

Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії та її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлю газу у Європі, Азербайджані, Туркменістані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів.

Заплановано проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів - газу, нафти, вугілля. У цих проектах може взяти участь ТНК-ВР. Існує програма заміщення природного газу вугіллям.

З 1 березня 2012 р. "Укртрансгаз" забезпечив можливість прийому газу з Угорщини в Україну в обсязі до 3 млн куб. м на добу в зимовий період і до 1 млн куб. м на добу в літній період. Оператор ГТС Словаччини і "Укртрансгаз" погодили порядок приймання-передачі газу зі Словаччини - заплановані обсяги поставок до 3 млн куб. м на добу. Повідомлялося, що Україна у 2013 р. має намір імпортувати з Угорщини та Словаччини до 7 млрд куб. м газу.

Читайте також: Ціна газу знизиться до жовтня в результаті домовленостей з РФ або в результаті диверсифікації, - Ставицький

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький раніше заявляв, що Україна планує цього року почати поставки туркменського газу в розмірі 10 млрд куб. м. На думку міністра, ціна туркменського газу буде нижчою 280 дол/ за тис. куб. м. Однак Президент Віктор Янукович пізніше наголосив, що не варто перебільшувати можливість співпраці з Туркменістаном.