Кабмін планує залучити до ПФ 800 млн грн за рахунок податків на житло

Кабінет міністрів планує додатково залучити в бюджет близько 800 млн грн, які можуть надійти до Пенсійного фонду, за рахунок прийняття закону про оплату не тільки житловий, а й загальної квадратури житла. Про це на брифінгу заявив віце - прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Кабінет міністрів планує додатково залучити в бюджет близько 800 млн грн, які можуть надійти до Пенсійного фонду, за рахунок прийняття закону про оплату не тільки житловий, а й загальної квадратури житла. Про це на брифінгу заявив віце - прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми будемо пропонувати, щоб обкладалася податком вся квадратура, наприклад, якщо квартира більше 200м, то це буде враховано повністю, якщо 205 м - то всі 205 м житла. Але ці виплати будуть помірними", -заявив Тігіпко.
При цьому він підкреслив, що за рахунок прийняття закону: "Ми отримаємо 800 млн грн, які можуть надійти до Пенсійного фонду України".

Передбачається, що відповідний законопроект буде внесений до Верховної Ради України (ВРУ) одночасно зі змінами до бюджету на 2012 р., також Тігіпко розраховує, що в разі ухвалення закон почне діяти ще до кінця 2012 р.

Також, за словами Тігіпка, уряд може переглянути дефіцит Пенсійного фонду в напрямку його збільшення у зв'язку з підвищенням соціальних виплат. "Ми плануємо, що дефіцит Пенсійного фонду буде 9,7 млрд грн і що він не буде збільшуватися у зв'язку з зростанням соціальних виплат за рахунок введення податку на багатство, а також з офшорних зон, які повинні дати близько 2 млн грн, які повинні піти в пенсійний фонд. Якщо вони будуть, то нам цього вистачить, а якщо ні - то тоді ми подивимося і можемо збільшити дефіцит ПФУ", - заявив Тігіпко.

Що стосується пенсій, то, за словами міністра соціальної політики, вже в травні поточного року уряд планує підняти пенсії 8 млн 845 тис. пенсіонерів в середньому на 103,6 грн. "Ми передбачаємо, що вже в травні перерахуємо пенсії по середній заробітній платі 2006 р. і перейдемо на середню заробітну плату 2007 р.", - сказав Тігіпко.

Він зазначив, що та зарплата, яка враховувалася при нарахуванні пенсій до сьогоднішнього часу, - це зарплата 2006 р., і вона складала 928,91 грн, а перерахування, яке планується провести в травні, буде орієнтовано на зарплату 2007 р. - 1 тис. 197,91 грн.

Для цього, за словами віце-прем'єра, Мінсоцполітики на наступний пленарний тиждень (10-13 квітня) планує подати законодавчі ініціативи у Верховну Раду щодо зміни держбюджету у частині збільшення соціальних виплат. "Ми вже готуємо додаткові закони для ініціатив, які оголосив Президент, ми маємо за рахунок зростання економіки приблизно 14 млрд грн. Але нам ще потрібно 10-11 млрд грн додатково", - пояснив віце-прем'єр.

Нагадаємо, 7 березня Віктор Янукович запропонував чотири напрямки подальшої реалізації соціальної реформи, які необхідно реалізувати для поліпшення якості життя громадян. Серед цих напрямків - іпотечне кредитування, підвищення зайнятості населення, підвищення соціальної допомоги малозабезпеченим, а також повернення громадянам внесків Сбєрбанку СРСР.

З цією метою парламент збирається розглянути питання зміни держбюджету. Як заявляв глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, необхідні зміни в державний бюджет на 2012 рік в частині виконання соціальних ініціатив Президента потрібно внести до травня.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top