Кабмін відклав затвердження ТЕО будівництва LNG-терміналу через зауваження Порошенка

Кабінет міністрів України відклав розгляд питання про затвердження ТЕО будівництва LNG-терміналу в Україні. Про це після завершення засідання Кабінету міністрів заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко, передає кореспондент РБК-Україна.

Кабінет міністрів України відклав розгляд питання про затвердження ТЕО будівництва LNG-терміналу в Україні. Про це після завершення засідання Кабінету міністрів заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко, передає кореспондент РБК-Україна.

"На моє прохання це питання було знято з розгляду, оскільки у мене є зауваження", - сказав Порошенко. Проте міністр не озвучив журналістам свої зауваження.

Раніше глава Держінвестицій Владислав Каськів раніше заявляв, що Кабмін затвердить ТЕО LNG-терміналу до кінця травня 2012 6 травня ц.р. голова координаційної ради національного проекту "LNG-термінал" Віталій Дем'янюк заявив, що Держінвестицій планує до кінця травня 2012 створити керуючу компанію нацпроекту з будівництва терміналу з перевалки скрапленого природного газу "LNG-термінал".

Як повідомлялося, Україна і Азербайджан до кінця квітня відновлять консультації щодо створення спільного підприємства для транспортування скрапленого природного газу в Україні. Спільне підприємство між Державною нафтовою кампанією Азербайджанської Республіки (SOCAR) та Держінвестицій здійснить розробку ТЕО транспортування зрідженого газу на Чорноморське узбережжя України. Зріджений газ буде поставлятися в Україну в рамках національного проекту "LNG-Україна".
У березні дорученням Президента України національний проект "LNG-термінал" було розширено до національного проекту "LNG-Україна", який включає не тільки будівництво терміналу, але і стратегію альтернативних джерел поставок газу в Україну - "LNG-ресурс".

На думку прем'єр-міністра Миколи Азарова, проект будівництва LNG-терміналу дозволить Україні до 2017 р. отримувати до 10 млрд куб. м зрідженого газу в рік.

Будівництво терміналу з перевалки скрапленого газу в Україну коштує 846 млн євро. Термінал буде побудований біля морського порту "Південний" в Одеській області, його потужність складе 10 млрд куб. м. газу в рік. Раніше уряд планував завершити першу чергу будівництва і пропустити перші кубометри газу через термінал до кінця 2013 р.

У минулому році уряд прийняв рішення про передачу прав на реалізацію робіт зі спорудження LNG-терміналу від Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Держінвестицій.

Будівництво LNG-терміналу розглядається Кабінетом міністрів як один із заходів щодо скорочення споживання російського газу. Спочатку термінал розрахований на прийом азербайджанського газу. Крім того, за словами голови Держінвестицій Владислава Каськіва, скраплений газ на український LNG-термінал може поставлятися з Туреччини. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся