Кабмін відклав затвердження мирової угоди з Vanco Prykerchenska

Кабінет міністрів України відклав затвердження мирової угоди з Vanco Prykerchenska. Про це журналістам після засідання уряду заявив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха, передає кореспондент РБК-Україна.

Кабінет міністрів України відклав затвердження мирової угоди з Vanco Prykerchenska. Про це журналістам після засідання уряду заявив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха, передає кореспондент РБК-Україна.

"Питання було знято з порядку денного", - заявив В.Макуха і додав, що дата розгляду цього питання поки що не затверджена.

Минулого тижня перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв прогнозував підписання мирової угоди з Vanco Prykerchenska в лютому 2011 р.  

За словами А.Клюєва, зміни контракту, підписаного в 2007 р. будуть незначні і пов'язані в основному з прийняттям нового Податкового кодексу. Співпраця з Vanco і відповідний контракт про розподіл продукції вигідний для України, зазначив міністр. "Фактично 50% продукції, яку буде добувати Vanco, буде власністю України", - сказав він.

Як повідомлялося, 13 грудня 2010 р. Vanco Prykerchenska Ltd і Україна домовилися ще на 3 місяці продовжити термін призупинення арбітражного процесу в Стокгольмському арбітражному суді з метою підписання мирової угоди.

Відзначимо, на початку грудня 2010 р. міністр охорони навколишнього природного середовища Микола Злочевський повідомляв, що мирова угода з Vanco Prykerchenska буде підписана до кінця 2010 р. М.Злочевський зазначив, що Мінприроди веде переговори про те, щоб мирова угода з Vanco Prykerchenska не передбачала компенсації з боку України.

У липні 2010 р. Україна і компанія Vanco Prykerchenska призупинили арбітражний процес у Стокгольмському арбітражному суді і почали переговори, метою яких було мирне врегулювання суперечки щодо угоди про розподіл продукції (УРП).

Нагадаємо, в червні 2010 р. А.Клюєв заявляв, що уряд відновить контракт з Vanco. Раніше, 21 травня 2009 р., Кабмін Ю.Тимошенко в односторонньому порядку розірвав угоду із зареєстрованою на Бермудських островах компанією Vanco International у зв'язку з переуступкою нею прав на геологорозвідку і розробку нафтогазових родовищ на Прикерченському шельфі Чорного моря в інтересах Vanco Prykerchenska. У липні 2009 р. Vanco International почала арбітражний процес проти України в Арбітражній палаті м.Стокгольма. У відповідь на це 5 серпня 2009 р. українська сторона відкликала свої пропозиції щодо мирного врегулювання суперечки з Vanco Prykerchenska.

Vanco Prykerchenska є підрозділом Vanco International. Vanco Prykerchenska займається геологорозвідкою і розробкою нафтогазових родовищ на Прикерченському шельфі Чорного моря. У даному проекті три перспективні площі: Судакський складчастий пояс, Судакський глибоководний складчастий пояс і площа Тетяєв. Загальна площа ділянки становить 12 960 кв. км, глибина моря - від 70 до 2200 м. Реалізація проекту запланована в два етапи: пошукові роботи, а також розробка і видобуток. Загальна сума інвестицій в проект складе більше 15 млрд дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся