ua en ru

Кабмін відклав проведення пенсійної реформи

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України відклав проведення пенсійної реформи, з огляду на те, що уряд хоче отримати підтримку суспільства. Таку заяву сьогодні на з'їзді профспілок зробив прем'єр-міністр України Микола Азаров, повідомляє прес-служба Федерації профспілок України.

Кабінет міністрів України відклав проведення пенсійної реформи, з огляду на те, що уряд хоче отримати підтримку суспільства. Таку заяву сьогодні на з'їзді профспілок зробив прем'єр-міністр України Микола Азаров, повідомляє прес-служба Федерації профспілок України.

Прем'єр-міністр пояснив, що урядові пропозиції "зав'язані з МВФ", залежність від фонду була більшою у 2010 р. з огляду на величезний дефіцит Пенсійного фонду, наприклад, у березні минулого року доходи його становили 6 млрд грн, борги - 8 млрд. "Сьогодні ситуація змінилася, ми можемо дозволити собі вести переговори з МВФ, а то і відмовитися від кредиту, хоча Україні це буде дуже невигідно", - сказав М.Азаров.

Зазначимо, вчора, 23 березня, віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що якщо Україна не проведе пенсійну реформу і не поліпшить стан Пенсійного фонду, це негативно вплине на рейтинг України у світі і може призвести до відмови в наданні кредитів Україні МВФ.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович 18 березня скасував розгляд парламентом законопроекту про пенсійну реформу. Президент підкреслив, що «законопроект не готовий до голосування». Президент доручив продовжити консультації щодо пенсійної реформи, а також проведення роз'яснювальної роботи з людьми.

У проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику (МЕФП), який узгоджено українською стороною та місією МВФ за результатами її роботи в Києві, закріплено зобов'язання уряду України реалізувати пенсійну реформу для отримання чергового траншу кредиту МВФ. При цьому почати реформу, а тому прийняти урядовий пенсійний закон парламент повинен до кінця поточного місяця.

Таким чином, щоб розраховувати на розгляд радою директорів МВФ питання щодо виділення чергового траншу в середині квітня, Київ до кінця березня має прийняти пенсійний закон, що відповідає принципам, які викладені в торішніх версіях меморандуму (попередня умова).

Оскільки раніше передбачалося ухвалення цього нормативного акту ще до кінця 2010 р., виторгувати нову відстрочку, можливо, вже не вийде.

Нагадаємо, 20 грудня 2010 р. Кабінет міністрів вніс до ВР законопроект про заходи з проведення пенсійної реформи в Україні. Зокрема, законопроектом пропонується "поступово підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців, починаючи з 1 лютого 2011 р., для чоловіків, які працюють на державній службі, - до 62 років з 2013 р." . Крім того, вік жінок для отримання державної соціальної допомоги підвищиться з 58 до 63 років. Для отримання пенсії за віком, згідно з законопроектом, мінімально необхідний страховий стаж підвищиться втричі - з 5 до 15 років. Також, згідно із законопроектом, буде збільшена вислуга років для отримання пенсій військовослужбовцям, які звільняються через реформу Збройних сил України.