ua en ru

Кабмін опублікував текст меморандуму про поглиблення взаємодії з ЄЕК (документ)

Автор: RBC.UA
Уряд опублікував меморандум про поглиблення взаємодії з Євразійською економічною комісією.

Уряд опублікував меморандум про поглиблення взаємодії з Євразійською економічною комісією.

Документ, як і очікувалося, практично не відрізняється від проекту, який з'явився в пресі за день до підписання в Мінську. "Україні надається можливість бути присутнім на запрошення голови Вищої Євразійської економічної Ради, за згодою всіх членів Вищої Євразійської економічної Ради, на відкритих засіданнях Вищої Євразійського економічного Ради", - йдеться в документі. У проекті документа, опублікованому раніше в ЗМІ, необхідність згоди не вказувалася.

Текст меморандуму про поглиблення взаємодії з Євразійською економічною комісією

Нагадаємо, що меморандум про поглиблення взаємодії з Євразійською економічною комісією (ЄЕК) підписав вчора на Форумі ділових людей держав - учасниць Єдиного економічного простору прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Читайте також:Азаров підписав меморандум про поглиблення взаємодії між Україною та ЄЕК (фото)

Меморандум серед іншого передбачає можливість отримання Україною статусу спостерігача в Євразійському економічному союзі після того, як він почне функціонувати в 2015 р.

У середу, 29 травня, лідери країн Митного союзу (МС) погодили умови меморандуму з Україною про поглиблення співпраці. Вищий Євразійський економічний рада підтримала наміри Києва отримати статус спостерігача в Євразійському економічному союзі.
Зазначимо, що Росія пропонує Україні вступити до Митного союзу, результатом чого може стати зниження ціни на газ для України. Однак Київ має намір поступово приєднуватися до деяких правил ТЗ. Український уряд 25 березня створило робочу групу з питань поглиблення співробітництва з МС і Єдиним економічним простором Білорусі, Казахстану та Росії.

Читайте також: Україна подала заявку на отримання статусу спостерігача при Вищій Євразійській економічній раді

З 1 січня 2012 р. на просторі Росії, Білорусії і Казахстану запрацювала нова інтеграційна структура - Єдиний економічний простір (ЄЕП). Передбачається, що всередині ЄЕП буде забезпечено вільне переміщення товарів, послуг і капіталів через державні кордони країн-учасниць. Поряд з освіченим раніше Росією, Білоруссю і Казахстаном Митним союзом ЄЕП має стати важливою віхою на шляху до створення іншого більшого інтеграційного об'єднання - Євразійського економічного союзу (ЄЕС).