Кабмін схвалив умови продажу 92% акцій "Укртелекому"
Кабмін схвалив умови продажу 92% акцій "Укртелекому". Про це журналістів повідомив голова Фонду державного майна України (ФДМУ) Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.
За словами О.Рябченка, стартова ціна державного пакету акцій становитиме 10,5 млрд грн. "Якщо встигнемо, ми завтра підготуємо публікацію, яка стане початковим терміном процесу приватизації, який станвоить 75 днів", - сказав він. О.Рябченко уточнив, що якщо не встигнуть підготувати публікацію в "Віснику приватизації", то термін можуть перенести на день-два.
Зазначимо, в умовах проведення конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ "Укртелеком", що є у розпорядженні Кабміну України № 1948-р від 12 жовтня 2010 р. говориться,що покупець "Укртелекому" має недопустити скорочення робочих місць та розірвання трудових договорів з працівниками товариства з ініціативи власника, та недопустити зменшення розміру середньомісячної заробітної плати кожного працівника, що утворився за останні 12 місяців до дати укладення договору купівлі-продажу пакета акцій товариства.
Покупець зобов'язаний недопустити появи простроченої заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат працівникам товариства; витрати товариства на охорону праці на рівні не менш як 0,5% суми реалізованої продукції (наданих послуг) товариства за рік; утримання протягом трьох років від дати переходу права власності на пакет акцій товариства існуючих об'єктів його соціальної сфери (баз відпочинку, пансіонату, дитячих оздоровчих таборів) з обсягами їх фінансування не нижче рівня 2010 р. (з урахуванням індексу інфляції за 2010 р.).
До участі в конкурсі з продажу 92,791% акцій "Укртелекому" не допускаються компанії, розмір доходу (виручки) яких від реалізації продукції (від надання послуг зв'язку, за вирахуванням доходів від поштового спеціального і фельдзв'язку та кур'єрської діяльності) на території України за останній фінансовий рік (включаючи податок на додану вартість та інші податки та збори), визначеного на підставі звіту про фінансові результати, перевищує 25% загальної суми таких доходів в Україні, визначених Держкомстатом.
Відзначимо, обсяг цього ринку в 2009 р. склав 43,251 млрд грн. У той же час дохід "Київстару" досяг 11,588 млрд грн, що становить 26,8% у загальному доході по галузі. З цього випливає, що фінрезультати компанії за 2009 р. не дозволяють їй брати участь у торгах.
Також до участі з продажу не допускаються компанії, що зареєстровані в офшорних зонах та країнах, внесених FATF до переліку країн, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.
Крім того, у конкурсі не зможуть взяти участь компанії, що подали відомості про зазначених осіб або про осіб, в інтересах яких придбавається пакет акцій, на підставі яких неможливо встановити суб'єктів господарювання, що контролюватимуть подальшу діяльність товариства.
Крім того, компанії, в яких частка, що належить державі (Україні або іншим державам) або її державним підприємствам (установам, організаціям тощо), в статутному капіталі перевищує 25%, та в яких є частка особи, у статутному капіталі якої частка такої держави (безпосередньо або через її державні підприємства, установи, організації тощо) перевищує 25 відсотків.
Покупець зобов'язаний забезпечити продовження діяльності з надання телекомунікаційних послуг; прибуткову економічну діяльність товариства за звітом про фінансові результати на кінець третього фінансового року з дати переходу права власності на пакет акцій товариства та на наступні періоди; надання загальнодоступних телекомунікаційних послуг згідно із законодавством, у тому числі у сільських, гірських та депресивних районах.
Покупець подає Фонду державного майна України (ФДМУ) концепцію розвитку товариства, яка повинна містити зобов'язання учасника конкурсу щодо виконання умов конкурсу та реалізації плану довгострокових інтересів у розвитку товариства щодо підвищення економічних, соціальних, фінансових, технологічних та екологічних показників його діяльності; бізнес-план післяприватизаційного розвитку об'єкта, що включає план зайнятості працівників товариства, пропозицію інвестора із зазначенням максимального розміру інвестицій, строку та порядку їх внесення.
Відзначимо, 28 вересня ц.р. О.Рябченко заявляв, що ФДМУ вважатиме вдалим продаж ВАТ "Укртелеком" за 12 млрд грн. За його словами, зараз капіталізація становить 10,7 млрд грн, а в лютому ц.р. - було 7 млрд грн.
На думку старшого аналітика інвестиційної компанії BG Capital Олександра Паращія, яку він озвучив 28 вересня ц.р., «Укртелеком» буде проданий за 9-12 млрд грн. Аналітик вважає, що зацікавленість у купівлі «Укртелекому» виявляють всі крупні оператори зв'язку, включаючи МТС і «Київстар». «Все залежатиме від того, як буде проведений конкурс. Головне, щоб учасники довели прозорість джерел зібраних грошей», - відзначив О.Паращій.
Раніше повідомлялося, що Кабмін погодився з пропозицією ФДМУ щодо дострокового продажу закріпленого в державній власності пакету акцій у розмірі 25% статутного капіталу плюс одна акція ВАТ "Укртелеком", а також щодо внесення змін до плану розміщення акцій "Укртелекому" в частині продажу пакету акцій у розмірі 92,79% (17,4 трлн штук) на аукціоні. Відповідне розпорядження від 27 вересня 2010 р. №1884-р було опубліковане на офіційному сайті уряду.
Кабмін також виключив "Укртелеком" з переліку підприємств, установ і організацій, які передаються в сферу управління Міністерства транспорту і зв'язку.
Як відомо, в серпні ц.р. О.Рябченко заявляв, що конкурс з продажу "Укртелекому" не буде оголошений у вересні ц.р. Тоді він завіряв, що ФДМУ чекає урядового рішення щодо передачі акцій від Мінтрансзв'язку.
Нагадаємо, 4 серпня ц.р. ФДМУ переніс з серпня на вересень ц.р. конкурс з використанням відкритості пропозиції ціни за принципом аукціону 92,79% ВАТ "Укртелеком".
Раніше,19 травня ц.р., в офіційному виданні "Відомості приватизації" було опубліковано повідомлення, що ФДМУ має намір виставити на продаж пакет акцій ВАТ "Укртелеком" у розмірі 92,79% в серпні 2010 р.
"Укртелеком" - найбільший в Україні оператор фіксованого зв'язку, державі належить 92,86%. Компанія була включена в перелік підприємств, що приватизовуються в 2007 р. Проте приватизація до цих пір не відбулася. ВАТ «Укртелеком» створено 5 січня 2000 р. До складу товариства входить 33 філії. У відкритому акціонерному товаристві сформована дворівнева централізована вертикальна система управління; функціонують організаційні спеціалізовані структури з експлуатації первинної мережі зв'язку; експлуатації місцевих мереж зв'язку і радіофікації, обслуговування користувачів і продажу послуг. "Укртелеком" завершив І півріччя 2010 р. з чистим прибутком в 48 млн грн. Чистий збиток "Укртелекому" за січень-березень 2010 р. зменшився в 5,02 разу - до 36,11 млн грн відносно 181,952 млн грн за аналогічний період 2009 р.