В Україні можуть ввести кримінальну відповідальність за незаконне використання символіки Євро-2012

За незаконне використання символіки Євро-2012 в Україні хочуть запровадити кримінальну відповідальність. Кабмін запропонував Верховній Раді України (ВР) значно збільшити розміри штрафів і термінів позбавлення волі за порушення прав інтелектуальної власності UEFA і партнерів чемпіонату. Законопроект № 10267 підтримує фракція Партії регіонів, проте правозахисники і юристи відзначають, що його прийняття лише посилить зловживання з боку перевіряючих органів

За незаконне використання символіки Євро-2012 в Україні хочуть запровадити кримінальну відповідальність. Кабмін запропонував Верховній Раді України (ВР) значно збільшити розміри штрафів і термінів позбавлення волі за порушення прав інтелектуальної власності UEFA і партнерів чемпіонату. Законопроект № 10267 підтримує фракція Партії регіонів, проте правозахисники і юристи відзначають, що його прийняття лише посилить зловживання з боку перевіряючих органів, повідомляє "Комерсант-Україна".

Законопроект пропонує встановити максимальний штраф за незаконне використання логотипів UEFA (наприклад "Євро-2012") в 85 тис. грн, тоді як Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає максимальне покарання у 3,4 тис. грн. За незаконне копіювання записів футбольних матчів і розповсюдження їх в Інтернеті користувачі та власники ресурсів можуть бути позбавлені волі на строк до шести років (зараз п'ять років). За незаконне використання словосполучення "Євро-2012" в доменному імені, розміщення рекламних банерів на сайтах з символікою чемпіонату або трансляції матчів в Інтернеті власники сайтів, крім штрафу, можуть втратити ще й домен та сервер. Крім того, за трансляцію чемпіонату в громадських місцях без дозволу UEFA на екранах з діагоналлю більше 3 м пропонують позбавляти власників закладів волі на два роки (зараз відповідальність за ці дії не передбачена). А водіїв за незаконне нанесення на автомобіль емблем чемпіонату або перевезення контрафактної продукції можуть позбавити прав на три місяці.

Законопроект ще не надійшов у комітет Верховної ради з питань науки і освіти. Але в Партії регіонів кажуть, що готові підтримати ініціативу. "Від того, які оцінки проведення чемпіонату дасть UEFA, залежить імідж країни. Ми говоримо, що прагнемо до Європи, але для цього треба змінити законодавство", - вважає перший заступник голови фракції Михайло Чечетов.

Запропонований законопроект суперечить принципам рівності суб'єктів перед законом, вважає керуючий партнер юридичної фірми "Юскутум" Артем Афян. "Незрозуміло, з якої причини відповідальність за порушення авторських прав UEFA більш сувора, ніж за порушення аналогічних прав когось іншого", - обурюється він.

Офіційні партнери Євро-2012, що заплатили за спонсорські пакети чималі суми, вітають посилення відповідальності. "В Україні ніяк не захищають авторські права, тому що до цих пір немає регулятора, який міг би контролювати порушення", - говорить гендиректор "Славутич" Carlsberg Group" Петро Чернишов. "Якщо держава пропише санкції за порушення правил, це, думаю, на 90% скоротить розповсюдження контрафактної продукції", - вважає виконавчий директор дивізіону взуття і одягу MTI (мережа "Інтертоп", офіційний продавець сувенірної продукції чемпіонату в Україні) Сергій Бадритдинов.

Втім, гендиректор маркетингового агентства BrandAid Валентин Перція відзначає, що порушення авторських прав UEFA останнім часом не носять масового характеру. Держмитниця минулого року зафіксувала лише сім спроб ввезення в Україну продукції з незаконно розміщеною символікою UEFA. Досі єдиним великим прецедентом переслідування порушників авторських прав UEFA в Україні стала справа компанії Prostoprint Дениса Олейнікова, якого правоохоронні органи звинуватили в незаконній друку символіки чемпіонату на футболках. Сам пан Єфремов вважає справу фальсифікованим і пов'язує його з виготовленням інших футболок - з написом "Спасибі жителів Донбасу..."

Нові норми по захисту авторських прав навряд чи знайдуть широке застосування, вважає Афян, оскільки контроль над дотриманням авторських прав ще не налагоджено. "Швидше за все, законопроект буде носити попереджувальний характер", - вважає юрист. "Посилення відповідальності за подібні порушення лише участит зловживання і дасть додатковий привід для корупції", - вважає пан Перція.

Зазначимо, UEFA висунула відповідні норми ще п'ять років тому, розповів віце-прем'єр Борис Колесніков. "Це одна з обов'язкових умов проведення чемпіонату",- стверджує він.

Нагадаємо, до старту Чемпіонату Європи з футболу, який відбудеться в Україні і Польщі, залишилося 72 дні. За словами прем'єра Миколи Азарова, Україна і Польща вже майже завершили підготовку до Євро-2012.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top