Кабмін не повністю забезпечив зростання економіки в 2012 р., - Янукович

Кабінет міністрів України не реалізував повною мірою плани щодо забезпечення зростання економіки в 2012 р. Про це під час Ради регіонів заявив Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

Кабінет міністрів України не реалізував повною мірою плани щодо забезпечення зростання економіки в 2012 р. Про це під час Ради регіонів заявив Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми повинні визнати: плани щодо забезпечення зростання економіки, ефективних реформаторських змін уряд реалізував не повною мірою. Навіть в умовах відносної стабільності маємо дуже тривожні сигнали уповільнення економічної активності. Результати роботи економіки в 2012 р. значно гірші, ніж прогнози, які робилися рік тому. Вони гірше, ніж показники, які були закладені при формуванні бюджету держави на поточний рік", - заявив Янукович.

Коментар Президента пішов услід за призначенням нового складу Кабінету міністрів. Янукович залишив тільки 10 чоловік з попереднього складу, ще два міністра не призначені. Позбулися своїх посад міністри, які відповідають за розвиток економіки - Петро Порошенко, Валерій Хорошковський. Були утворені два нові міністерства - Мінпромполітики і Міністерство доходів і зборів. Однак, відповідальний за роботу уряду - його голова Микола Азаров - зберіг свій пост.

Читайте також: Хто і за що відповідатиме в новому уряді

У своєму сьогоднішньому виступі Президент визнав, що ВВП країни цього року виросте всього на 1%, хоча в держбюджеті закладений показник 3,9%.

Нагадаємо, протягом року зростання ВВП України сповільнювалося. У перші півроку ВВП країни виріс на 2,5%. Третій квартал Україна закінчила падінням ВВП на 1,3%. У четвертому кварталі також очікується негативна динаміка. Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що зниження зростання ВВП України за 9 міс. 2012 р. пов'язане з високою порівняльною базою 2011 р., коли країна отримала рекордний урожай.

Читайте також: ВВП України в III кварталі 2012 р. знизився на 1,3%

Однак Янукович запевнив, що в 2013 році діяльність влади в Україні буде спрямована на поліпшення умов бізнесу. "Послідовне впровадження політики дерегуляції, насамперед здешевлення виплат бізнесу на дотримання обов'язкових регуляторних процедур. Підкреслюю, мова йде про фактичне поліпшення умов ведення бізнесу. Адміністративний пресинг, з якими сьогодні стикаються підприємці, не має нічого спільного зі стратегією дерегуляції, певною програмою реформ", - заявив Президент.

Читайте також: Показники Держбюджету на 2013 рік

У Держбюджеті на 2013 рік уряд заклав зростання ВВП на рівні 3,4%. Документ передбачає номінальний ВВП у розмірі 1 трлн 576 млрд грн.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top