Клюєв очолив групу з розробки плану реформування "Нафтогазу"
Кабінет міністрів України призначив першого віце-прем'єр-міністра Андрія Клюєва головою міжвідомчої робочої групи з розроблення проекту програми реформування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України". Про це йдеться у відповідному розпорядженні № 886-р від 5 вересня 2011 р.
Також до складу групи увійшли міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, голова Агентства держмайна Дмитро Колєсніков, голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін, голова Державної служби геології та надр Едуард Ставицький, голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Дмитро Тевелєв, голова НКРЕ Сергій Тітенко, заступник голови Фонду держмайна Юрій Яковлєв та інші.
Нагадаємо, Віктор Янукович доручив прем'єр-міністру Миколі Азарову реформувати НАК "Нафтогаз України".
Зазначимо, 15 вересня НАК "Нафтогаз України" уклала угоду з ПАТ "Державний ощадний банк України" на продаж 690 тис. облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) з зобов'язанням зворотного викупу на суму 708,49 млн грн. Про це йдеться в повідомленні "Віснику державних закупівель". Торги було проведено по процедурі закупівлі у одного учасника.
Ощадбанк запропонував вартість операцій купівлі-продажу цінних паперів на рівні 13,5 % річних і погодився завершити угоду до 25 жовтня 2011 р.
Крім того, "Нафтогаз" обґрунтовує процедуру закупівлі у одного учасника обмеженістю часу та нагальної необхідністю у "накопиченні достатнього обсягу обігових коштів для виконання зобов'язань компанії перед ВАТ "Газпром" з оплати імпортованого в Україну природного газу, проведення розрахунків за послуги з його транспортування та зберігання в підземних сховищах природного газу".
Нагадаємо, згідно проекту держбюджету-2012, Кабінет міністрів України планує випустити ОВДП на 12 млрд грн для додаткової емісії "Нафтогазу".
Раніше 7 вересня ц.р. міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що погашення боргів НАК "Нафтогаз" буде здійснено шляхом часткового продажу акцій компаній, створених після його реструктуризації. "Ми ведемо переговори з партнерами, перед якими "Нафтогаз" має кредитні зобов'язання. Ми вирішили частково продати акції компанії, які підуть на погашення кредиту", - зазначив Бойко.
Також міністр зазначив, що цих грошей цілком вистачить на покриття всіх кредитних зобов'язань: "За нашими розрахунками у нас ще залишиться 7 млрд дол., які підуть на збільшення видобутку газу, а також ми зможемо інвестувати в цей видобуток".
За словами міністра робота з реформування "Нафтогазу" буде завершена до 1 січня 2012 р. За рахунок реструктуризації НАК "Нафтогаз України" вдасться зекономити від 10 до 12 млрд дол. "Реструктуризація нам дасть перш за все додаткові гроші в обсязі приблизно від 10 до 12 млрд дол., які будуть направлені на системи енергоефективності і збільшення видобутку газу в нашій країні", - сказав Бойко.
Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв про намір ліквідувати НАК "Нафтогаз", щоб переглянути газовий договір з Росією.
НАК "Нафтогаз Україна" збільшила обсяг реалізації газу в січні-серпні 2011 р. порівняно з відповідним періодом 2010 р. на 0,1% - до 29,4 млрд куб. м. За інформацією Міненерговугілля, у вартісному вираженні продажі збільшилися на 36,1% - до 7 млрд дол. через подорожчання газу для населення і ТЕЦ з 1 серпня 2010 р. на 50%.
Платежі за газ зросли на 33,1% - до 5,8 млрд дол. Рівень оплати знизився до 83,9% з 85,8%.
Населення скоротило споживання газу на 1,2% - до 11 млрд куб. м. Загальна вартість газу зросла на 29,8% - до 703 млн дол. За нього сплачено 627 млн дол., або на 33,9% більше, ніж за 8 місяців 2010 р.
Рівень оплати зріс до 90,6% з 87,8%.
НАК "Нафтогаз України" є вертикально інтегрованою нафтогазовою компанією, яка здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного і розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам. Понад 90% нафти і газу в Україні видобувається підприємствами НАК. "Нафтогаз" здійснює переробку газу, нафти та конденсату на п'яти газопереробних заводах, виробляючи на них скраплений газ, моторні палива та інші типи нафтопродуктів. Компанія також має власну мережу автозаправних станцій.