ru ua

Кабмін направив 484 млн грн на розвиток енергетичної стратегії України

Автор: RBC.UA
Постановою Кабінету міністрів України Міністерству енергетики та вугільної промисловості направлені 484 млн грн, які надійшли від Європейського Союзу в рамках першого траншу за угодою про фінансування програми "Підтримка впровадження Енергетичної стратегії України", повідомляє прес-служба Кабміну.

Постановою Кабінету міністрів України Міністерству енергетики та вугільної промисловості направлені 484 млн грн, які надійшли від Європейського Союзу в рамках першого траншу за угодою про фінансування програми "Підтримка впровадження Енергетичної стратегії України", повідомляє прес-служба Кабміну.

Згідно з повідомленням, кошти виділені в рамках затвердження Кабміном порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки впровадження енергетичної стратегії України на період до 2030 р. Відповідну постанову (реєстраційний номер 739) затверджено на урядовому засіданні 13 липня 2011 р.

У 2 пункті постанови йдеться: "Міністерству фінансів спрямувати в 2011 р. залишки коштів у сумі 484 млн грн, які надійшли в минулі періоди від Європейського Союзу в рамках першого траншу за угодою про фінансування програми" Підтримка впровадження Енергетичної стратегії України ", укладеної відповідно з меморандумом між Україною та Європейським Союзом про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі, Міністерству енергетики та вугільної промисловості для здійснення видатків за бюджетною програмою "Підтримка впровадження Енергетичної стратегії України на період до 2030 р." та внести зміни до розпису спеціального фонду державного бюджету на 2011 р.".

Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Міненергоуголь. Передбачається, що бюджетні кошти спрямовуватимуться на будівництво та реконструкцію енергетичних об'єктів або їх частин, у тому числі ліній електропередачі і підстанцій, гідроакумулюючих електростанцій, зазначених у плані заходів на 2006-2010 рр. щодо реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2030 р., затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 липня 2006 р. № 436.

У постанові зазначається, що одержувачами бюджетних коштів є підприємства державної форми власності або господарські товариства, 100% акцій яких належать державі і безпосередньо здійснюють будівництво та реконструкцію енергетичних об'єктів, зокрема ліній електропередачі і підстанцій, гідроакумулюючих електростанцій, мають відповідні досвід та матеріально-технічну базу для виконання необхідних робіт.

Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок отриманих бюджетних коштів, контроль за їх цільовим та ефективним використанням, складання та подання фінансової та бюджетної звітності будуть здійснюватися в установленому законодавством порядку, відзначається в повідомленні прес-служби.

Нагадаємо, передбачэться, що 163 500 000 грн з першого траншу піде на впровадження технологій, які передбачають використання теплових насосів на підприємствах комунальної форми власності та бюджетних установах, 37,5 млн грн - на будівництво і реконструкцію електромереж в АР Крим та Одеської області, у тому числі 10 млн грн - на будівництво магістральної електромережі 110 кВт, а також 78 млн грн - на проведення модернізації об'єктів комунального господарства, і в т.ч. переклад котельних, які обслуговують об'єкти соціальної сфери на використання поновлюваних джерел енергії та альтернативних видах палива.